Men's Foil
Junior British Championships
Nottingham
2nd July 2017

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   ABRAHAMS   Matthew   ZFW FENCING CLUB   1.000   22   30   qualifier 
 2   HOWLETT   Edmund   FERNWOOD SWORD CLUB   1.000   21   30   qualifier 
 3   PALLIER   Sebastian   FENCERS CLUB LONDON   1.000   19   30   qualifier 
 4   ASHBY   Douggie   ST BENEDICTS   1.000   18   25   qualifier 
 5   EVANS   Cameron   UNATTACHED   1.000   15   30   qualifier 
 6   BATES   Ben   BATH SWORD CLUB   0.833   16   29   qualifier 
 7   MONNET   Sebastian   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.833   13   26   qualifier 
 8   ATTIAS   Ben   SALLE OXON   0.833   8   26   qualifier 
 9   BROWN   Bomba   CYRANO FENCING CLUB   0.833   7   27   qualifier 
 10   LONSDALE   William   LOUTH FENCING CLUB   0.800   14   24   qualifier 
 11   UDRZAL   Benjamin   NEWHAM SWORDS   0.800   12   23   qualifier 
 12   ARCHER   Ciaran   NEWHAM SWORDS   0.800   11   22   qualifier 
 13   LEWIS   Celyn   RUSSELL SWORDS   0.800   9   24   qualifier 
 14   JOLLEY   Isaac   CHICHESTER FENCING CLUB   0.800   9   23   qualifier 
 15   MCANDREW   Finlay   SALLE HOLYROOD   0.800   8   24   qualifier 
 16   FENYK   Anton   LASZLO   0.800   8   23   qualifier 
 17   RUTHERFORD   James   FERNWOOD SWORD CLUB   0.667   13   27   qualifier 
 18   FOREY-MILLER   Jacob   SALLE OXON   0.667   10   27   qualifier 
 19   WILLIAMS   Robert   BATH SWORD CLUB   0.667   10   25   qualifier 
 20   PLASTOW   Luca   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.667   8   27   qualifier 
 21   SUDDERICK   Felix   LIVERPOOL FENCING CLUB   0.667   8   25   qualifier 
 22   RHYS POLLITT   Rafael   FENCERS CLUB LONDON   0.667   7   25   qualifier 
 23   NASH   Oliver   SUTTON COLDFIELD FENCING CLUB   0.667   4   25   qualifier 
 24   BAIGNERES   Jean-Baptiste   CAMDEN FENCING CLUB   0.667   4   24   qualifier 
 25   MCGLONE   Theo   FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.667   1   24   qualifier 
 26   WILSON   Samuel   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.600   6   22   qualifier 
 27   DONAGHUE   Joe   ZFW FENCING CLUB   0.600   6   21   qualifier 
 27   WATKINS   Aidan   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.600   6   21   qualifier 
 29   JONES   Alexander   SALLE KISS FENCING CLUB   0.600   4   19   qualifier 
 30   PAGE   James   FENCERS CLUB LONDON   0.600   3   22   qualifier 
 31   QUELCH   Leiden   SALLE OXON   0.600   3   21   qualifier 
 32   DEAMER   Euan   CRAWLEY SWORD CLUB   0.600   2   20   qualifier 
 33   WOOLLEY   Aidan   FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.600   -3   18   qualifier 
 34   GAUTAM   Brij   SALLE PAUL FENCING CLUB   0.500   4   23   qualifier 
 35   TERRILL   James   LASZLO   0.500   1   23   qualifier 
 36   DE ALMEIDA   Dominic   FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   1   19   qualifier 
 37   FINCH   Samuel   FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.500   0   26   qualifier 
 38   DANIEL   Dylan   ZFW FENCING CLUB   0.500   -1   22   qualifier 
 39   BRYSON   Louis   DUNBLANE FENCING CLUB   0.500   -1   21   qualifier 
 40   CROMIE   Eoghan   TRURO FENCING CLUB   0.500   -5   19   qualifier 
 41   HEAD   Connor   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.400   1   21   qualifier 
 42   PRICE   William   FENCERS CLUB LONDON   0.400   1   18   qualifier 
 43   GUENNOU   Louis   ESCRIME ACADEMY   0.400   -3   17   qualifier 
 44   JEROME   Matthew   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.400   -4   16   qualifier 
 45   MORRISON   Duncan   SALLE HOLYROOD   0.400   -4   14   qualifier 
 46   SIGURDSSON   Daniel   FRIENDS OF GROSVENOR   0.400   -6   15   qualifier 
 47   WALLACE   Luke   FRIENDS OF GROSVENOR   0.333   -3   21   qualifier 
 48   CONNERY   Jonathan   FRIENDS OF GROSVENOR   0.333   -5   20   qualifier 
 48   YUN-FARMBROUGH   Will   SALLE BOSTON FENCING CLUB   0.333   -5   20   qualifier 
 50   GROSVENOR   Owen   PAUL DAVIS FENCING ACADEMY   0.333   -5   17   qualifier 
 51   SAMPSON   Dominic   KENILWORTH SWORD FENCING CLUB   0.333   -6   18   qualifier 
 52   GRAY   Harry   CHICHESTER FENCING CLUB   0.333   -7   20   qualifier 
 53   STRANGE   Oliver   SALLE PAUL FENCING CLUB   0.333   -7   18   qualifier 
 54   PLANT   Oscar   MILLFIELD   0.333   -7   16   qualifier 
 55   HAYES   Harri   RUSSELL SWORDS   0.333   -8   18   eliminated 
 56   COCKBURN   Robbie   FRIENDS OF GROSVENOR   0.333   -12   14   eliminated 
 57   BLAIR   Samuel   LOUTH FENCING CLUB   0.200   -5   17   eliminated 
 58   CHAMBERS   Albert   SHOEBURY AND SOUTHEND SWORDS   0.200   -9   15   eliminated 
 59   BLAIR   Joseph   LOUTH FENCING CLUB   0.200   -10   10   eliminated 
 60   CHRISTOPHERS   Edward   FIGHTING FIT FENCING CLUB   0.200   -13   9   eliminated 
 61   BEAMISH   Eddie   WEST FIFE FENCING CLUB   0.200   -16   7   eliminated 
 62   STEELE   Gabriel   WEST FIFE FENCING CLUB   0.200   -17   7   eliminated 
 63   WALLENDAHL   Christoph   SALLE OXON   0.167   -8   19   eliminated 
 64   WILLIAMS   Jay   SALLE OXON   0.167   -13   15   eliminated 
 65   ROBERTS   Dylan   WEST FIFE FENCING CLUB   0.167   -15   13   eliminated 
 66   AUSTIN   Kiron   DRAGON FENCING CLUB   0.167   -16   13   eliminated 
 67   MILTON   Oscar   BRISTOL CAVALIERS   0.167   -17   12   eliminated 
 68   DOBSON   Philip   UNATTACHED   0.000   -14   16   eliminated 
 69   TATE   Liam   LASZLO   0.000   -15   10   eliminated 
 70   MCKAY   Matthew   FENCE LIKE AN OLYMPIAN   0.000   -16   9   eliminated 
 71   KLOSS   James   RUSSELL SWORDS   0.000   -18   12   eliminated 
 72   GIBBON   Rhodri   RUSSELL SWORDS   0.000   -19   11   eliminated 
 73   GILL   Alessandro   SALLE PAUL FENCING CLUB   abandon         abandonment 

 
Document engarde-service - 02/07/2017 10:42:56
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently