Etroplski's Cadet Circuit
saber men team
Sofia
20 November 2022

  -  Engarde Smart

Overall ranking (50 teams)

 Rank   Name   Country   Status 
 1   UNITED STATES OF AMERICA 1
     CHON Taylor 
     JI Cody 
     KIM Shaun 
     MORRILL William  
  USA     
 2   HUNGARY
     BERKESZI Daniel 
     DROBNI Botond 
     MONORI Matyas 
     VAJDA Oszkar  
  HUN     
 3   TURKEY
     ALTINCEKIC Toprak 
     BICIOGLU Ismail Tuna 
     TANERLER Arda 
     YAMAN Furkan  
  TUR     
 4   UNITED STATES OF AMERICA 3
     CHAN Matthew 
     HOLZ William 
     JIANG Anthony 
     MCCARTHY Gabriel  
  USA     
 5   POLAND
     DENKIEWICZ Aleksander 
     DENKIEWICZ Benedykt 
     DOWGIERD Krzysztof 
     KACZMARCZYK Adam  
  POL     
 6   TURKEY 2
     ERDOL Fatih 
     KALENDER Enes Talha 
     MESCIOGLU Nedim Semih 
     TAKES Bora  
  TUR     
 7   BULGARIA 1
     DALEKOV Simeon 
     GOSPODINOV Nikola 
     LAZOV Dimitar 
     PELOV Stanimir  
  BUL     
 8   POLAND 2
     DABROWSKI Antoni 
     MALCER Kacper 
     MOCZYDLOWSKI Kajetan 
     RADOCH Filip  
  POL     
 9   ROMANIA
     CIDU Casian 
     ENACHE Dacian 
     EVA Alexandru 
     MICULESCU Alexandru  
  ROU     
 10   UNITED STATES OF AMERICA 2
     ERMAKOV Lev 
     KOGAN Benjamin 
     SIMAK Joseph 
     YUN Jaesun  
  USA    DNF 
 11   TURKEY 3
     CILINGIR Demir 
     MACIT Uras 
     SAKINC Ozgur 
     TOKER Ates Efe  
  TUR     
 12   FRANCE
     COUDERC Tom 
     HENON SAYAH Mahe 
     TORI Maximilien 
     TRUTT Gaetan  
  FRA    DNF 
 13   SPAIN 1
     CASAUS PIELAGO Jorge 
     LUJAN TORRES Marco 
     MORA AMBRONA Hector 
     VICO URBANO Jaime  
  ESP     
 14   HUNGARY 2
     CZEGENY Kornel 
     FARSANG Bernat 
     MIKUSKA Peter 
     PAPP Zsadany  
  HUN    DNF 
 15   AZERBAIJAN
     HUSEYNOV Abbas 
     HUSNADDINOV Timur 
     MAMMADLI Nahid 
     MURADOV Murad Elxan  
  AZE     
 16   ARG PER PUR
     EICHHORN Lukas 
     TRUKHMANOV Mark 
     WOODWARD Connor B  
  ARG    DNF 
 17   GREECE 1
     EFTYCHIADIS Athanasios 
     GROLLIOS Thomas Avraam 
     LEOTON Guy Georgios 
     ZARMPINIS Vasileios  
  GRE     
 18   UKRAINE
     ABROSIMOV Daniil 
     OLEINYKOV Yevgen 
     OLYSHEVETS Ihor 
     SKOROKHOD Daniil  
  UKR     
 19   GREAT BRITAIN 1
     GROVES Felix 
     HIYAMA Yoji 
     LISTER Alexander 
     YUEN Lucas  
  GBR     
 20   ITALY
     MURTAS Christian 
     ROSSI Tommaso 
     TIROTTI Tommaso  
  ITA     
 21   FRANCE 2
     BAYSAL Remy 
     CHOUEIRY Michel 
     GANASCIA-LIN Guillaume 
     MAKHOUL Antony  
  FRA     
 22   ROMANIA 3
     CAPATINA Sebastian 
     MACOVEI Cristian 
     MUNTEANU Rares 
     NISTOR Nichita  
  ROU     
 23   BELGIUM
     AUDENAERT Sil 
     PROSSE Art 
     VAN LIER Arthur  
  BEL     
 24   GREECE 2
     LIVANOS Nikolaos 
     PAPADOPOULOS Alexandros 
     PASCHALIDIOGLOU Synodinos 
     PERGAMALIS Nikolaos Angelos  
  GRE     
 25   UNITED STATES OF AMERICA 4
     CHOI Silas 
     HJERPE Wade 
     HOLZ Daniel 
     LEE Justin  
  USA     
 26   GREAT BRITAIN 3
     MCLEOD Alistair 
     PICK Henry 
     SWINSCOW Eiger 
     WALMSLEY Samuel  
  GBR     
 27   FRANCE 3
     BEAUBIAT Victor 
     BERARDINI Rodrigue 
     BERNARD COQUARD Arthur 
     LIENHARD Alban  
  FRA     
 28   FRANCE 5
     GABAS Jean 
     GIRAUD Baptiste 
     HENON SAYAH Hugo 
     PALLUD Gabriel  
  FRA     
 29   UNITED STATES OF AMERICA 5
     ATANASSOV Vasil 
     BAE Jason 
     MAKLIN Edward  
  USA     
 30   GREAT BRITAIN MIX
     POPOV Petar 
     SIDDIQ Adiy 
     WAHL-BYDE Jacob 
     ZENI Adriano  
  GBR     
 30   ROMANIA GRE MIX
     GAVRILA Cristian 
     METALLINOS Xristos 
     TATULESCU Chrisley  
  ROU     
 30   SINGAPORE 1
     CHEN Youjia 
     LEE Herald Lloyd 
     TAN Julius Xuan Lin  
  SGP     
 33   TURKEY 4
     KOSKDERE Emir Yusuf 
     MUTLU Arda 
     TAKKA Arda  
  TUR     
 34   TURKEY 5
     AYAZ Yigit 
     OZGUR Tuna Kerem 
     YILDIRIM Mustafa  
  TUR     
 35   BULGARIA 2
     BASHALOV Alek 
     BOYKOV Kristiyan 
     GEORGIEV Nikolay - Tomas 
     STAYKOV Mihail  
  BUL     
 36   UKRAINE 2
     FESHCHENKO Andrii 
     KULESHA Iurii 
     LAVRENIUK Daniil 
     OBUKHOV Nikita  
  UKR     
 37   ROMANIA 2
     BUSUIOC Andrei 
     MILITARU David Nicolae 
     MOISE Tudor  
  ROU     
 38   ROMANIA 4
     BORCEA Tudor Ioan 
     ENE Michael 
     NITU Horia 
     VASILESCU Sergiu  
  ROU     
 39   FRANCE 4
     CHAUVEL Titouan 
     FRABOULET Roman 
     PALMOLUNGO Alessandro 
     THOMAS Leo  
  FRA     
 40   GREAT BRITAIN 2
     BARR Jacob 
     BRYDEN Joshua 
     CLIFTON George 
     HORMBREY Oscar  
  GBR     
 41   GREECE 3
     GIAKOUSTIDIS Efthymios 
     KARAGKIOZOPOULOS Thomas 
     MARGARITIS Alexandros 
     SOUSOURAS Christos  
  GRE     
 42   BULGARIA 3
     CHOLAKOV Yordan 
     KOLEV Ivan 
     MEICOV Nikola 
     VODENOV Radoslav  
  BUL     
 43   GREAT BRITAIN 4
     EVANS Joe 
     LINDSAY-DORWARD Oisin 
     RHODES Finlay 
     STEVENS Alex  
  GBR     
 43   GREECE 4
     BLETSAS Konstantinos 
     FRADELLOS Georgios 
     TETRADIS Loukas Athanasios  
  GRE     
 45   BULGARIA 4
     CHAKAROV Yoan Angel 
     MILANOV Nikola 
     TONCHEV Dimitar 
     YONCHEV Alen  
  BUL     
 46   GREECE 5
     BOULTADAKIS Emmanouil Marios 
     KOUMPAROS Michail 
     NTIVIS Angelos  
  GRE     
 47   BULGARIA 5
     ATANASOV Konstantin 
     KASABOV Tervel 
     KIRKOV Vasil  
  BUL     
 47   GEORGIA MIX
     ALEXIEV Christian 
     DONEV Ilian 
     TAVARTKILADZE Aleksandre  
  GEO     
 47   ISRAEL
     DVILANSKY Shachar 
     GLOTTE Gleb 
     GOLDFELD Vladimir 
     KATSNELSON Yarin  
  ISR     
 47   SINGAPORE 2
     NG Luke 
     NG Roy 
     SEE Kayden  
  SGP     

 
Document engarde-service - 20.11.2022 г. 18:48:11
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently