British Cadet Championships 2021
Cadet Men's Foil
University of Nottingham
Saturday 11th September 2021

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1 (60 fencers)

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   COOK   Jaimie    SALLE HOLYROOD    1.000   24   25   qualifier 
 2   SOSNOV   David    ZFW FENCING CLUB    1.000   23   25   qualifier 
 3   DE ROBERT HAUTEQUERE   Francois    ZFW FENCING CLUB    1.000   20   25   qualifier 
 3   PENMAN   Callum    SALLE HOLYROOD    1.000   20   25   qualifier 
 5   CREES   Ashley    SALLE PAUL    1.000   17   25   qualifier 
 6   COLVILLE   Eurig    COLCHESTER & DISTRICT FENCING CLUB    1.000   16   25   qualifier 
 7   HUGHES   Oliver    COBHAM FENCING CLUB    1.000   15   25   qualifier 
 8   WALTON   Thomas    SALLE HOLYROOD    0.800   16   24   qualifier 
 9   CAMPBELL - YATES   Indio    FENCERS CLUB LONDON    0.800   15   24   qualifier 
 10   CONTRACTOR   Khalam    NEWHAM SWORDS    0.800   14   23   qualifier 
 10   LIM   Li Leo    ZFW FENCING CLUB    0.800   14   23   qualifier 
 12   ARCHER   Mihkel    NEWHAM SWORDS    0.800   13   22   qualifier 
 12   KISS   Dominic    SALLE KISS FENCING CLUB    0.800   13   22   qualifier 
 14   ULFERTS-KILPATRICK   Nye    SALLE HOLYROOD    0.800   11   22   qualifier 
 15   WALLIN   Xavier    COBHAM FENCING CLUB    0.800   10   23   qualifier 
 16   WAGDI   Yaqub    SALLE PAUL    0.800   10   20   qualifier 
 17   JURAS   Danielius    NEWHAM SWORDS    0.800   9   24   qualifier 
 18   KINGSBURY   William    HITCHIN FENCING CLUB    0.800   8   22   qualifier 
 19   AMORE   Julian    ZFW FENCING CLUB    0.800   7   21   qualifier 
 20   KELLY   David    SALLE HOLYROOD    0.600   5   20   qualifier 
 21   CALLAGHAN   Lewis    ALLEZ FENCING    0.600   4   20   qualifier 
 22   LAUGA   William    NEWHAM SWORDS    0.600   4   19   qualifier 
 23   KENNEDY   Alexander    ZFW FENCING CLUB    0.600   4   18   qualifier 
 24   EGGAR   Theo    HEREFORDSHIRE FENCING CLUB    0.600   3   17   qualifier 
 25   THOMPSON   Alastair    ZFW FENCING CLUB    0.600   2   19   qualifier 
 26   KEEN   Finn    FENCERS CLUB LONDON    0.600   1   20   qualifier 
 27   BEARDMORE-ESTEBAN   Sebastian    ZFW FENCING CLUB    0.600   1   19   qualifier 
 28   CHAN   Hong Yiu    SALLE PAUL    0.600   -1   17   qualifier 
 29   STIRLING   Henry    ZFW FENCING CLUB    0.600   -1   16   qualifier 
 30   EVANS   Callum    CHESTER FENCING : SALLE SCIPANOVS    0.400   3   21   qualifier 
 31   MILTCHIN   Alek    FIGHTING FIT FENCING CLUB    0.400   0   17   qualifier 
 32   LAW   Zed    COBHAM FENCING CLUB    0.400   -1   17   qualifier 
 33   DAKIN   Ethan    FERNWOOD SWORD CLUB    0.400   -3   18   qualifier 
 34   WAGNER   Lucas    ACADEMY ZORRO CLUB    0.400   -3   16   qualifier 
 35   JAMES   Alexander    CARDIFF ACADEMY OF FENCING    0.400   -3   15   qualifier 
 36   TALBOT   Alexander    CLUB ESCRIME WINCHESTER    0.400   -4   17   qualifier 
 37   QAWI   Aazim    ACADEMY ZORRO CLUB    0.400   -5   14   qualifier 
 37   RAMAGE   Michael    SALLE HOLYROOD    0.400   -5   14   qualifier 
 39   BISHAY   David    NEWHAM SWORDS    0.400   -5   12   qualifier 
 40   FU GIUGNO   Raffaele Salvatore Qikuan    BRAMHALL SWORD CLUB    0.400   -6   13   qualifier 
 41   ALLARDICE   William    COCKS MOORS WOODS FENCING CLUB    0.400   -7   14   qualifier 
 42   KNOWLES   Alexander    FIGHTING FIT FENCING CLUB    0.400   -8   15   qualifier 
 43   EL-SAIE   Faaris    ZFW FENCING CLUB    0.400   -9   14   qualifier 
 44   CHENG   Freddie    COBHAM FENCING CLUB    0.200   -8   16   qualifier 
 45   LUSTED   Edward    HARROGATE FENCING CLUB    0.200   -8   14   qualifier 
 46   LEVICK   Billy    TMFC FENCING    0.200   -9   15   qualifier 
 47   BEREZOV   Alexander    ACADEMY ZORRO CLUB    0.200   -9   13   qualifier 
 48   FLOREA   Luca    CARDIFF ACADEMY OF FENCING    0.200   -9   12   qualifier 
 49   ELNEMER   Youssef    DURHAM PHOENIX    0.200   -10   10   qualifier 
 50   MASCARI   Marco    THE FENCING SCHOOL    0.200   -12   8   qualifier 
 51   GRAVELLE   Lleu    CARDIFF ACADEMY OF FENCING    0.200   -13   11   qualifier 
 52   CLARKE   Andrew    CHESTER FENCING : SALLE SCIPANOVS    0.200   -14   10   qualifier 
 53   ZHANG   Ryan    CARDIFF ACADEMY OF FENCING    0.000   -15   10   qualifier 
 54   DESCORPS   Gabriel    ACADEMY CADETS CLUB    0.000   -17   8   qualifier 
 55   COX   Joseph    SALLE HOLYROOD    0.000   -17   7   eliminated 
 56   MOONEY   Nathan    HARROGATE FENCING CLUB    0.000   -19   6   eliminated 
 56   MORRIS   Jake    HEREFORDSHIRE FENCING CLUB    0.000   -19   6   eliminated 
 56   SCOTT-DONKIN   Oskar    HUNTINGDONSHIRE FENCING CLUB    0.000   -19   6   eliminated 
 59   LAWSON   Logan    WEST LOTHIAN FENCING CLUB    0.000   -20   5   eliminated 
 60   DAVIES   Bryn    BATTERSEA FOIL    0.000   -23   2   eliminated 

 
Document engarde-service - 11/09/2021 10:25:29
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently