Grand Prix FIE MEN SABRE
"63° TROFEO LUXARDO"

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1 (182 fencers)

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   DEARY   William    GBR    1.000   19   30   qualifier 
 2   BONSANTO   Francesco    ITA    1.000   18   30   qualifier 
 2   KUMARESAN PADMA   Gisho Nidhi    IND    1.000   18   30   qualifier 
 4   SEITZ   Tom    FRA    1.000   18   25   qualifier 
 5   TEODOSIU   Iulian    ROU    1.000   16   30   qualifier 
 6   ALFADHLI   Mohammed    KUW    1.000   11   30   qualifier 
 7   MOATAZ   Medhat    EGY    0.833   18   29   qualifier 
 8   TORRE   Pietro    ITA    0.833   16   29   qualifier 
 9   BONAH   Luis    GER    0.833   15   29   qualifier 
 9   SONG   Seungheon    KOR    0.833   15   29   qualifier 
 11   PATRICE   Jean-Philippe    FRA    0.833   15   28   qualifier 
 11   YAN   Yinghui    CHN    0.833   15   28   qualifier 
 13   OLLIVIER   Leandre    FRA    0.833   15   26   qualifier 
 14   DE ROBBIO   Francesco    CRO    0.833   14   29   qualifier 
 14   HOSHINO   Kento    JPN    0.833   14   29   qualifier 
 16   CAVALIERE   Dario    ITA    0.833   14   27   qualifier 
 17   DO   Gyeongdong    KOR    0.833   13   28   qualifier 
 17   MIGNUZZI   Giacomo    ITA    0.833   13   28   qualifier 
 17   YOSHIDA   Kento    JPN    0.833   13   28   qualifier 
 20   GARRIGUE   Remi    FRA    0.833   13   25   qualifier 
 21   HEATHCOCK   Colin    GER    0.833   12   29   qualifier 
 22   LIM   Jaeyoon    KOR    0.833   12   28   qualifier 
 23   ARPINO   Alberto    ITA    0.833   12   27   qualifier 
 24   KACZKOWSKI   Krzysztof    POL    0.833   11   29   qualifier 
 25   THOMPSON   Khalil    USA    0.833   11   28   qualifier 
 25   TSAP   Yuriy    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 27   BIBI   Eliott    FRA    0.833   11   27   qualifier 
 28   NUCCIO   Riccardo    ITA    0.833   10   29   qualifier 
 29   LEE   Jonghyun    KOR    0.833   10   28   qualifier 
 29   SARON   Mitchell    USA    0.833   10   28   qualifier 
 31   LAMBERT   Maxence    FRA    0.833   9   27   qualifier 
 32   FERJANI   Ahmed    TUN    0.833   8   27   qualifier 
 32   KAJOR   Krzysztof    POL    0.833   8   27   qualifier 
 32   NABIYEV   Zhanat    KAZ    0.833   8   27   qualifier 
 35   COLLEAU   Charles    FRA    0.833   7   29   qualifier 
 36   PLATONOV   Bogdan    UKR    0.833   7   28   qualifier 
 37   TSUMORI   Shido    JPN    0.800   7   24   qualifier 
 38   PIANFETTI   Maxime    FRA    0.667   12   27   qualifier 
 39   BONAH   Raoul    GER    0.667   11   27   qualifier 
 40   KEMPF   Lorenz    GER    0.667   10   27   qualifier 
 41   HEATHCOCK   Antonio    GER    0.667   10   26   qualifier 
 42   ARFA   Fares    CAN    0.667   10   25   qualifier 
 43   CONVERSI   Alessandro    ITA    0.667   9   28   qualifier 
 44   FLOREZ   Carlos    ESP    0.667   9   24   qualifier 
 45   HRYCIUK   Szymon    POL    0.667   8   28   qualifier 
 46   TERZI   Tymur    UKR    0.667   8   25   qualifier 
 47   SATTARKHAN   Nazarbay    KAZ    0.667   7   26   qualifier 
 48   PUY   Sebestyen    HUN    0.667   6   27   qualifier 
 48   SCHLAFFER   Leon    GER    0.667   6   27   qualifier 
 50   ALAMMARI   Amaar    KUW    0.667   6   26   qualifier 
 51   BRAVO   Inaki    ESP    0.667   6   24   qualifier 
 52   HALLIWELL   Barnaby    GBR    0.667   5   28   qualifier 
 53   RICCARDI   Federico    ITA    0.667   5   27   qualifier 
 54   KINDLER   Frederic    GER    0.667   5   25   qualifier 
 55   GALLO   Michele    ITA    0.667   5   24   qualifier 
 55   MANDOV   Ivan    BUL    0.667   5   24   qualifier 
 57   YILDIRIM   Enver    TUR    0.667   4   27   qualifier 
 58   HERNANDEZ CABALLERO   Andres    ESP    0.667   4   25   qualifier 
 59   LIANG   Jianhao    CHN    0.667   4   24   qualifier 
 59   XU   Yingming    CHN    0.667   4   24   qualifier 
 61   CANTINI   Edoardo    ITA    0.667   4   23   qualifier 
 62   JOMAH   Abdulaziz    KUW    0.667   3   24   qualifier 
 63   EMURA   Ryohei    JPN    0.667   2   25   qualifier 
 64   REA   Mattia    ITA    0.667   2   24   qualifier 
 64   SINGH   Karan Singh    IND    0.667   2   24   qualifier 
 66   MADRIGAL   Santiago    ESP    0.667   2   22   qualifier 
 67   MAMUTOV   Sherzod    UZB    0.667   1   23   qualifier 
 68   CORREA VILA   Luis    COL    0.667   -1   22   qualifier 
 69   TALLARICO   Antonio    ITA    0.667   -2   23   qualifier 
 70   ALITISZ   Tomas Francisco    ARG    0.667   -2   21   qualifier 
 71   HUMEN   Vasyl    UKR    0.600   7   21   qualifier 
 72   NERI   Matteo    ITA    0.600   5   20   qualifier 
 73   LIN   Xiao    CHN    0.600   4   18   qualifier 
 73   REPETTI   Giovanni    ITA    0.600   4   18   qualifier 
 75   URSACHI   Razvan    ROU    0.600   3   19   qualifier 
 76   POGU   Antoine    FRA    0.600   2   20   qualifier 
 77   SCHNEIDER   Benno    GER    0.600   1   19   qualifier 
 78   RIKITAKE   Yuto    JPN    0.600   1   17   qualifier 
 79   DODDO   Andrew    USA    0.600   0   19   qualifier 
 79   SARKISSYAN   Artyom    KAZ    0.600   0   19   qualifier 
 81   EFTIMIE   Sorin    ROU    0.500   6   24   qualifier 
 82   COZMULEANU   Codrin    ROU    0.500   4   26   qualifier 
 82   DAULETNAZAROV   Azizbek    UZB    0.500   4   26   qualifier 
 84   NIGRI   Alberto    ITA    0.500   4   24   qualifier 
 85   CHUNG   Hojin    KOR    0.500   3   26   qualifier 
 85   SHEN   Chenpeng    CHN    0.500   3   26   qualifier 
 87   BOHOVIN   Bohdan    UKR    0.500   3   24   qualifier 
 88   ABDAZOV   Islambek    UZB    0.500   3   23   qualifier 
 89   KOKUBO   Haruto    JPN    0.500   3   22   qualifier 
 90   DE RIDDER   Arne    BEL    0.500   2   25   qualifier 
 91   D'ARMIENTO   Francesco    ITA    0.500   2   24   qualifier 
 91   YAGODKA   Andriy    UKR    0.500   2   24   qualifier 
 93   WEI   Andrew    CAN    0.500   2   23   qualifier 
 94   GEMESI   Csanad    HUN    0.500   2   21   qualifier 
 95   PECH   Miklos    HUN    0.500   1   23   qualifier 
 96   FOSCHINI   Gabriele    ITA    0.500   1   22   qualifier 
 96   RABB   Krisztian    HUN    0.500   1   22   qualifier 
 98   JI   Cody    USA    0.500   1   20   qualifier 
 99   SKEETE   Kamar    USA    0.500   0   25   qualifier 
 100   STATSENKO   Oleksiy    UKR    0.500   0   24   qualifier 
 101   RAIKIN   Dimitar    BUL    0.500   0   21   qualifier 
 102   CIDU   Matei    ROU    0.500   -1   23   qualifier 
 103   FERNANDEZ BLANCO   Oscar    ESP    0.500   -1   22   qualifier 
 103   KRAJNC   Peter    SLO    0.500   -1   22   qualifier 
 105   KALDYBEKULY   Tolebi    KAZ    0.500   -1   21   qualifier 
 106   MARCIANO   Giorgio    ITA    0.500   -2   20   qualifier 
 107   ILIASZ   Nicolas    HUN    0.500   -2   19   qualifier 
 108   KOKUBO   Mao    JPN    0.500   -3   20   qualifier 
 108   LOPEZ DE GUERENU   Jorge    ESP    0.500   -3   20   qualifier 
 110   CAUCHON   Francois    CAN    0.500   -3   18   qualifier 
 111   MACKIEWICZ   Andrew    USA    0.500   -4   22   qualifier 
 112   SBRAGIA   Stefano    ITA    0.500   -4   21   qualifier 
 113   TE VELDE   Noah    USA    0.400   -6   14   qualifier 
 114   ALSHAMLAN   Bandar    KUW    0.333   -2   22   qualifier 
 115   ANNIC   Edern    FRA    0.333   -2   21   qualifier 
 115   KATO   Hibiki    JPN    0.333   -2   21   qualifier 
 117   GIRAULT   Evann Jean Abba    NIG    0.333   -2   19   qualifier 
 118   PARK   Choungoo    KOR    0.333   -3   21   qualifier 
 119   OTTAVIANI   Lorenzo    ITA    0.333   -3   18   qualifier 
 120   BOOTH   Zaheer    USA    0.333   -4   23   qualifier 
 121   KARAKAI   Oleksandr    UKR    0.333   -4   22   qualifier 
 122   SEEFELD   Eric Simon    GER    0.333   -4   21   qualifier 
 123   SMITH   Jared    USA    0.333   -5   22   qualifier 
 123   WEI   Zhenhao    CHN    0.333   -5   22   qualifier 
 125   DI MARTINO   Pietro Jose    ARG    0.333   -6   19   qualifier 
 125   MOATAZ   Adham    EGY    0.333   -6   19   qualifier 
 127   HORVATH   Gergo    HUN    0.333   -6   18   qualifier 
 127   STREETS   Kaito    JPN    0.333   -6   18   qualifier 
 129   GALGOCZY   Tamas    HUN    0.333   -6   17   eliminated 
 130   KOLOBAIEV   Dmitrii    UKR    0.333   -7   21   eliminated 
 131   AYMURATOV   Musa    UZB    0.333   -7   19   eliminated 
 131   CABALLERO   Rogelio    ESP    0.333   -7   19   eliminated 
 131   HMISSI   Amenallah    TUN    0.333   -7   19   eliminated 
 131   WANG   Shi    CHN    0.333   -7   19   eliminated 
 135   CARVAJAL CUSTODIO   Edgar Alexander    COL    0.333   -7   18   eliminated 
 136   ISHII   Go    JPN    0.333   -7   16   eliminated 
 137   WENNEMAR   Bas    GER    0.333   -8   19   eliminated 
 138   JARRY   Samuel    FRA    0.333   -8   17   eliminated 
 139   AL-MOHAMMEDAWI   Hamzah Habeed M.    IRQ    0.333   -9   16   eliminated 
 140   HOWES   Nicholas    GBR    0.333   -11   16   eliminated 
 141   YOSHIDA   Tamon    JPN    0.333   -12   15   eliminated 
 142   DECSI   Tamas    HUN    0.200   -3   20   eliminated 
 143   TOCCI   Leonardo    ITA    0.200   -7   16   eliminated 
 144   ALHILFI   Mohammed    IRQ    0.200   -8   15   eliminated 
 145   BENEDICT   Nicolaus    AUT    0.200   -10   11   eliminated 
 146   SUGIMOTO   Takahiro    JPN    0.167   -5   21   eliminated 
 147   DINU   Nicholas    CAN    0.167   -7   20   eliminated 
 147   HWANG   Seungmin    KOR    0.167   -7   20   eliminated 
 149   RAHBARI   Mohammad    IRI    0.167   -7   18   eliminated 
 149   ZMAU   Alexandru    ROU    0.167   -7   18   eliminated 
 151   DICK   Jadryn    IRL    0.167   -8   18   eliminated 
 152   COHEN   Josef    USA    0.167   -9   17   eliminated 
 153   MEKA   Valentin    GER    0.167   -9   16   eliminated 
 154   VIGH   Benedek    HUN    0.167   -11   16   eliminated 
 155   SHINDE   Abhay Krishna    IND    0.167   -11   15   eliminated 
 155   SHOSTAK   Dmytro    UKR    0.167   -11   15   eliminated 
 157   SRP   Sasa    CZE    0.167   -12   17   eliminated 
 158   ALLEN   Samuel    GBR    0.167   -13   16   eliminated 
 159   PAPAI   Roland    HUN    0.167   -14   14   eliminated 
 160   PROSSE   Mael    BEL    0.167   -15   13   eliminated 
 161   MUSTAFA   Itbi    IRQ    0.167   -15   11   eliminated 
 162   WEBB   Jonathan    GBR    0.167   -16   12   eliminated 
 163   HAMILTON   Zachary    GBR    0.167   -16   10   eliminated 
 164   GOUGOULIAS   Olympios    GBR    0.167   -17   12   eliminated 
 165   KNEZ   Mateusz    POL    0.000   -13   17   eliminated 
 166   HO   Ian    GBR    0.000   -14   16   eliminated 
 167   CROMIE   Max    GBR    0.000   -15   15   eliminated 
 168   NOFAL   Zeyad    EGY    0.000   -16   14   eliminated 
 169   WILLAU   Mathias    AUT    0.000   -17   13   eliminated 
 170   CHACON URDININEA   Carlos Fernando    BOL    0.000   -18   7   eliminated 
 171   BRAJDIC   Josip    CRO    0.000   -19   11   eliminated 
 171   MEIXNER   Philip    AUT    0.000   -19   11   eliminated 
 171   VAN DYCK   Jasper    BEL    0.000   -19   11   eliminated 
 174   ALSAEDI   Ali    IRQ    0.000   -20   10   eliminated 
 174   CHIARI   Lukas    AUT    0.000   -20   10   eliminated 
 174   CROFT   Liam    GBR    0.000   -20   10   eliminated 
 177   JANSSEN   Loek    GBR    0.000   -22   8   eliminated 
 178   VANNIEUWENBORGH   Gijs    BEL    0.000   -23   7   eliminated 
 179   ZAKUTNII   Stanislav    UKR    0.000   -24   6   eliminated 
    AOUTCHEME   S. Elode    BEN    dns         DNS 
    GIRAULT   Elias Andre Mahaman    NIG    dns         DNS 
    HAYNES   Luke    GBR    dns         DNS 

 
Document engarde-service - 21/05/2022 14:21:45
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently