“Gerevich-Kovács-Kárpáti” Individual World Cup
Senior Men’s Sabre
11-14 March, 2021

  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   OH   Sanguk    KOR    exempte         exemption 
 2   HARTUNG   Max    GER    exempte         exemption 
 3   DERSHWITZ   Eli    USA    exempte         exemption 
 4   CURATOLI   Luca    ITA    exempte         exemption 
 5   SZILAGYI   Aron    HUN    exempte         exemption 
 6   APITHY   Bolade    FRA    exempte         exemption 
 7   BAZADZE   Sandro    GEO    exempte         exemption 
 8   IBRAGIMOV   Kamil    RUS    exempte         exemption 
 9   GU   Bongil    KOR    exempte         exemption 
 10   RESHETNIKOV   Veniamin    RUS    exempte         exemption 
 11   SAMELE   Luigi    ITA    exempte         exemption 
 12   ABEDINI   Mojtaba    IRI    exempte         exemption 
 13   SZATMARI   Andras    HUN    exempte         exemption 
 14   KIM   Junghwan    KOR    exempte         exemption 
 15   FERJANI   Fares    TUN    exempte         exemption 
 16   ANSTETT   Vincent    FRA    exempte         exemption 
 17   AMER   Mohamed    EGY    1.000   21   30   qualifier 
 18   REPETTI   Giovanni    ITA    1.000   21   25   qualifier 
 19   PECH   Miklos    HUN    1.000   19   25   qualifier 
 20   BONSANTO   Francesco    ITA    1.000   18   30   qualifier 
 21   ELSISSY   Ziad    EGY    1.000   17   30   qualifier 
 21   HA   Hansol    KOR    1.000   17   30   qualifier 
 21   KIM   Junho    KOR    1.000   17   30   qualifier 
 21   SZABO   Matyas    GER    1.000   17   30   qualifier 
 21   URSACHI   Razvan    ROU    1.000   17   30   qualifier 
 26   KOSTENKO   Anatoliy    RUS    1.000   16   30   qualifier 
 27   PETROVSKIY   Oleg    RUS    1.000   15   30   qualifier 
 27   WAGNER   Benedikt    GER    1.000   15   30   qualifier 
 29   BRAVO   Inaki    ESP    1.000   10   20   qualifier 
 30   RAHBARI   Mohammad    IRI    0.833   18   29   qualifier 
 31   HOSHINO   Kento    JPN    0.833   17   26   qualifier 
 32   SHIMAMURA   Tomohiro    JPN    0.833   16   29   qualifier 
 33   PAKDAMAN   Ali    IRI    0.833   16   27   qualifier 
 34   BERRE'   Enrico    ITA    0.833   15   29   qualifier 
 35   HUEBERS   Richard    GER    0.833   15   28   qualifier 
 35   SARON   Mitchell    USA    0.833   15   28   qualifier 
 35   ZAHEDI   Nima    IRI    0.833   15   28   qualifier 
 38   GALGOCZY   Tamas    HUN    0.833   15   27   qualifier 
 39   SHIRSHOV   Vasiliy    RUS    0.833   14   29   qualifier 
 40   DI TELLA   Pascual Maria    ARG    0.833   14   28   qualifier 
 41   CAVALIERE   Dario    ITA    0.833   13   28   qualifier 
 41   ILIASZ   Nicolas    HUN    0.833   13   28   qualifier 
 41   TSAP   Yuriy    UKR    0.833   13   28   qualifier 
 44   BADEA   Alin    ROU    0.833   13   27   qualifier 
 44   YOSHIDA   Kento    JPN    0.833   13   27   qualifier 
 46   SINGH   Karan Singh    IND    0.833   12   29   qualifier 
 47   NUCCIO   Riccardo    ITA    0.833   12   28   qualifier 
 48   COLLEAU   Charles    FRA    0.833   11   29   qualifier 
 49   TOKUNAN   Kenta    JPN    0.833   11   27   qualifier 
 50   DRAGOMIR   George    ROU    0.833   11   25   qualifier 
 51   STANESCU   Razvan    ROU    0.833   10   27   qualifier 
 52   NERI   Matteo    ITA    0.833   9   26   qualifier 
 53   PATRICE   Jean-Philippe    FRA    0.833   8   27   qualifier 
 54   SEITZ   Tom    FRA    0.800   15   23   qualifier 
 55   DEARY   William    GBR    0.800   10   23   qualifier 
 56   LAMBERT   Maxence    FRA    0.800   9   21   qualifier 
 57   YAN   Yinghui    CHN    0.800   7   23   qualifier 
 58   ALSHAMLAN   Yousef    KUW    0.800   5   20   qualifier 
 59   PIANFETTI   Maxime    FRA    0.667   13   25   qualifier 
 60   LOKHANOV   Konstantin    RUS    0.667   11   26   qualifier 
 60   XU   Yingming    CHN    0.667   11   26   qualifier 
 62   TEODOSIU   Iulian    ROU    0.667   10   27   qualifier 
 63   GEMESI   Csanad    HUN    0.667   9   27   qualifier 
 64   COHEN   Josef    USA    0.667   9   25   qualifier 
 65   BALLORCA   Fabien    FRA    0.667   8   25   qualifier 
 65   GORDON   Shaul    CAN    0.667   8   25   qualifier 
 67   PLATONOV   Bogdan    UKR    0.667   8   23   qualifier 
 68   THOMPSON   Khalil    USA    0.667   8   22   qualifier 
 69   KIM   Kyehwan    KOR    0.667   7   24   qualifier 
 69   QUINTERO   Jose    VEN    0.667   7   24   qualifier 
 71   SAMER   Mohab    EGY    0.667   6   28   qualifier 
 72   BAHER ARESBARAN   Farzad    IRI    0.667   6   25   qualifier 
 72   SHENGELIA   Nika    GEO    0.667   6   25   qualifier 
 74   MAMUTOV   Sherzod    UZB    0.667   6   24   qualifier 
 74   PUNDYK   Dmytro    UKR    0.667   6   24   qualifier 
 76   MOKRETCOV   Ilya    KAZ    0.667   5   24   qualifier 
 77   PATRICE   Sebastien    FRA    0.667   4   25   qualifier 
 78   WEBB   Jonathan    GBR    0.667   3   27   qualifier 
 79   MOATAZ   Adham    EGY    0.667   3   24   qualifier 
 79   NAGY   Martin    HUN    0.667   3   24   qualifier 
 81   ROMERO   Eliecer    VEN    0.667   3   23   qualifier 
 82   STREETS   Kaito    JPN    0.600   7   21   qualifier 
 83   BONAH   Raoul    GER    0.600   5   20   qualifier 
 83   FERJANI   Ahmed    TUN    0.600   5   20   qualifier 
 83   HOMER   Daryl    USA    0.600   5   20   qualifier 
 86   KAKAURIDZE   Goga    GEO    0.600   4   20   qualifier 
 87   SCHNEIDER   Benno    GER    0.600   4   19   qualifier 
 88   PUY   Sebestyen    HUN    0.600   3   21   qualifier 
 89   FOTOUHI   Mohammad    IRI    0.600   3   19   qualifier 
 90   KEMPF   Lorenz    GER    0.600   3   18   qualifier 
 91   HRYCIUK   Szymon    POL    0.600   0   18   qualifier 
 92   GYORGY   Lehel    HUN    0.600   -1   20   qualifier 
 93   CIDU   Matei    ROU    0.600   -2   20   qualifier 
 94   BAZADZE   Beka    GEO    0.600   -2   17   qualifier 
 95   DAI   Rui    CHN    0.500   7   25   qualifier 
 95   LINDER   James    USA    0.500   7   25   qualifier 
 97   YAGODKA   Andriy    UKR    0.500   5   25   qualifier 
 98   D'ARMIENTO   Francesco    ITA    0.500   5   24   qualifier 
 98   MACKIEWICZ   Andrew    USA    0.500   5   24   qualifier 
 98   MOATAZ   Medhat    EGY    0.500   5   24   qualifier 
 101   EFTIMIE   Sorin    ROU    0.500   4   25   qualifier 
 102   CONTRERAS   Victor    CHI    0.500   4   23   qualifier 
 102   KURALBEKULY   Bakdaulet    KAZ    0.500   4   23   qualifier 
 104   LILLO   Gerardo    ESP    0.500   3   25   qualifier 
 105   MANDOV   Ivan    BUL    0.500   3   22   qualifier 
 106   YILDIRIM   Enver    TUR    0.500   3   16   qualifier 
 107   BURGUNDER   Quinten    USA    0.500   2   26   qualifier 
 108   SHAINBERG   Jonah    USA    0.500   2   24   qualifier 
 109   KNEZ   Mateusz    POL    0.500   2   23   qualifier 
 109   NAGY   Kristof    HUN    0.500   2   23   qualifier 
 111   KOKUBO   Mao    JPN    0.500   2   22   qualifier 
 111   MILLER   Curtis    GBR    0.500   2   22   qualifier 
 113   FOSCHINI   Gabriele    ITA    0.500   2   21   qualifier 
 114   WILLIAMS   Grant    USA    0.500   2   17   qualifier 
 115   DUBARRY   Baptiste    FRA    0.500   1   23   qualifier 
 115   STATSENKO   Oleksiy    UKR    0.500   1   23   qualifier 
 117   ELARABY   Mazen    EGY    0.500   0   22   qualifier 
 118   DECSI   Tamas    HUN    0.500   0   21   qualifier 
 119   ASHOUR   Omar    EGY    0.500   -1   23   qualifier 
 119   LEE   Jonghyun    KOR    0.500   -1   23   qualifier 
 121   TCHEISHVILI   Nikoloz    GEO    0.500   -2   20   qualifier 
 122   MATEEV   Andri Nikolaysson    ISL    0.500   -3   21   qualifier 
 123   STOYCHEV   Todor    BUL    0.500   -3   18   qualifier 
 124   MIYAYAMA   Ryo    JPN    0.500   -4   20   qualifier 
 125   PALACIOS MURILLO   Mario Alberto    COL    0.500   -4   19   qualifier 
 126   NOVIKAU   Artsiom    BLR    0.500   -5   21   qualifier 
 127   BARLOY   Edward    FRA    0.500   -7   17   qualifier 
 128   PYSARENKO   Ivan    UKR    0.500   -9   17   qualifier 
 129   TSUBO   Hayato    JPN    0.400   0   20   qualifier 
 130   SATTARKHAN   Nazarbay    KAZ    0.400   -1   18   qualifier 
 131   KISEL   Siarhei    BLR    0.400   -1   16   qualifier 
 132   AYALA   Julian    MEX    0.400   -3   15   qualifier 
 133   FERNANDEZ BLANCO   Oscar    ESP    0.400   -4   17   qualifier 
 134   KAISER   Balazs    HUN    0.400   -5   16   qualifier 
 135   TROCHEZ   Pablo    COL    0.400   -6   15   qualifier 
 136   TE VELDE   Noah    USA    0.333   -1   24   qualifier 
 137   YOSHIDA   Tamon    JPN    0.333   -2   23   qualifier 
 138   LUCCHETTI   Stefano Ivan    ARG    0.333   -2   20   qualifier 
 139   ANASIZ   Muhammed    TUR    0.333   -3   22   qualifier 
 140   KOSSUTH   Balint    HUN    0.333   -3   18   qualifier 
 141   PEKELMAN   Bruno    BRA    0.333   -4   20   qualifier 
 141   RODRIGUEZ   Abraham    VEN    0.333   -4   20   qualifier 
 143   ARCHVADZE   Vakhtangi    GEO    0.333   -5   21   qualifier 
 144   NAGY   Pal    HUN    0.333   -5   20   qualifier 
 145   RABB   Krisztian    HUN    0.333   -5   19   qualifier 
 146   BIBI   Eliott    FRA    0.333   -5   17   qualifier 
 147   DAVYDZENKA   Anton    BLR    0.333   -5   16   qualifier 
 148   RETCHIA   Vazha    GEO    0.333   -6   21   qualifier 
 148   SCHLAFFER   Leon    GER    0.333   -6   21   qualifier 
 150   BIALECKI   Cezary    POL    0.333   -6   18   qualifier 
 151   KAFATARIDIS   Dimitrios    GRE    0.333   -6   17   qualifier 
 152   GENJEBAEV   Pazilbek    UZB    0.333   -7   20   qualifier 

 
Document engarde-service - 2021. 03. 15. 18:04:55
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently