“Gerevich-Kovács-Kárpáti” Individual World Cup
Senior Woman's Sabre
12-14 March, 2021

  -  Engarde Smart

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Indicator   Hits scored   Group 
 1   KHARLAN   Olga    UKR    exempte         exemption 
 2   BRUNET   Manon    FRA    exempte         exemption 
 3   STONE   Anne-Elizabeth    USA    exempte         exemption 
 4   NIKITINA   Olga    RUS    exempte         exemption 
 5   SHAO   Yaqi    CHN    exempte         exemption 
 6   KIM   Jiyeon    KOR    exempte         exemption 
 7   QIAN   Jiarui    CHN    exempte         exemption 
 8   ZAGUNIS   Mariel    USA    exempte         exemption 
 9   PASCU   Bianca    ROU    exempte         exemption 
 10   PUSZTAI   Liza    HUN    exempte         exemption 
 11   MARTON   Anna    HUN    exempte         exemption 
 12   GKOUNTOURA   Theodora    GRE    exempte         exemption 
 13   LEMBACH   Charlotte    FRA    exempte         exemption 
 14   BERDER   Cecilia    FRA    exempte         exemption 
 15   POZDNIAKOVA   Sofia    RUS    exempte         exemption 
 16   YOON   Jisu    KOR    exempte         exemption 
 17   RUSSO   Francesca    USA    1.000   22   30   qualifier 
 18   SEO   Jiyeon    KOR    1.000   19   30   qualifier 
 19   CIARAGLIA   Sofia    ITA    1.000   19   25   qualifier 
 20   ILIEVA   Yoana    BUL    1.000   18   30   qualifier 
 21   VONGSAVADY   Malina    FRA    1.000   17   30   qualifier 
 22   GREGORIO   Rossella    ITA    1.000   15   30   qualifier 
 23   BALZER   Sara    FRA    1.000   14   30   qualifier 
 23   LIMBACH   Anna    GER    1.000   14   30   qualifier 
 25   SHEVELEVA   Svetlana    RUS    1.000   14   25   qualifier 
 26   THOMPSON   Kamali    USA    1.000   11   25   qualifier 
 27   NAVARRO   Araceli    ESP    0.833   17   29   qualifier 
 28   SARYBAY   Aigerim    KAZ    0.833   17   28   qualifier 
 29   KOMASHCHUK   Alina    UKR    0.833   16   26   qualifier 
 30   QUEROLI   Caroline    FRA    0.833   15   27   qualifier 
 31   BASHTA   Anna    AZE    0.833   13   29   qualifier 
 32   FUKUSHIMA   Shihomi    JPN    0.833   12   27   qualifier 
 32   NOUTCHA   Sarah    FRA    0.833   12   27   qualifier 
 34   CHOI   Sooyeon    KOR    0.833   12   26   qualifier 
 34   FUNKE   Julika    GER    0.833   12   26   qualifier 
 34   KESZEI   Kira    HUN    0.833   12   26   qualifier 
 37   LUCARINI   Lucia    ITA    0.833   11   27   qualifier 
 37   MARTIN-PORTUGUES   Lucia    ESP    0.833   11   27   qualifier 
 39   GETTE   Elisabeth    GER    0.833   11   26   qualifier 
 40   CHOI   Sebin    KOR    0.833   10   28   qualifier 
 41   BAKASTOVA   Yuliia    UKR    0.833   10   26   qualifier 
 42   MA   Yingjia    CHN    0.833   10   25   qualifier 
 43   OBVINTSEVA   Yana    UZB    0.833   9   27   qualifier 
 43   POHL-MIKULIK   Julia    HUN    0.833   9   27   qualifier 
 45   DAGHFOUS   Yasmine    TUN    0.833   6   26   qualifier 
 46   HAFEZ   Nada    EGY    0.833   5   26   qualifier 
 47   VENTURA   Maria    ESP    0.800   10   23   qualifier 
 48   GIMALAC   Margaux    FRA    0.800   8   24   qualifier 
 49   BALDINI   Benedetta    ITA    0.800   8   23   qualifier 
 50   FU   Ying    CHN    0.800   7   23   qualifier 
 51   CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN   Bhavani Devi    IND    0.800   6   22   qualifier 
 52   BENITEZ ROMERO   Alejandra Jhonay    VEN    0.800   5   23   qualifier 
 53   GEORGIADOU   Despina    GRE    0.667   11   26   qualifier 
 54   PEREZ MAURICE   Maria Belen    ARG    0.667   10   27   qualifier 
 55   TAMURA   Norika    JPN    0.667   9   24   qualifier 
 56   JIJIEISHVILI   Lika    GEO    0.667   8   26   qualifier 
 56   TAKASHIMA   Risa    JPN    0.667   8   26   qualifier 
 58   BATTISTON   Michela    ITA    0.667   8   24   qualifier 
 59   ARPINO   Giulia    ITA    0.667   7   26   qualifier 
 59   KOBAYASHI   Kanae    JPN    0.667   7   26   qualifier 
 61   BAZHENOVA   Anastasia    RUS    0.667   7   25   qualifier 
 61   GARGANO   Rebecca    ITA    0.667   7   25   qualifier 
 61   IVANISHCHANKA   Hanna    BLR    0.667   7   25   qualifier 
 61   VECCHI   Irene    ITA    0.667   7   25   qualifier 
 65   MOSEYKO   Alina    RUS    0.667   6   26   qualifier 
 65   MUKAE   Ayaka    JPN    0.667   6   26   qualifier 
 65   SMIRNOVA   Anna    RUS    0.667   6   26   qualifier 
 68   EIFLER   Larissa    GER    0.667   6   25   qualifier 
 68   ERBIL   Nisanur    TUR    0.667   6   25   qualifier 
 68   KRAVATSKA   Olena    UKR    0.667   6   25   qualifier 
 71   ROTILI   Claudia    ITA    0.667   6   24   qualifier 
 72   SHCHUKLA   Iryna    TUR    0.667   5   27   qualifier 
 73   GUO   Yiqi    CHN    0.667   5   25   qualifier 
 73   PEREZ CUENCA   Celia    ESP    0.667   5   25   qualifier 
 73   WATOR   Angelika    POL    0.667   5   25   qualifier 
 76   CIESLAR   Julia    POL    0.667   5   24   qualifier 
 77   TOLEDO   Julieta    MEX    0.667   4   25   qualifier 
 77   ZAWODNIAK   Malgorzata    POL    0.667   4   25   qualifier 
 79   POUPINET   Anne    FRA    0.667   4   24   qualifier 
 80   BATTAI   Sugar Katinka    HUN    0.667   4   21   qualifier 
 81   KASPIAROVICH   Palina    BLR    0.667   2   25   qualifier 
 82   BONDAR   Oleksandra    UKR    0.667   2   24   qualifier 
 82   KAKHIANI   Teodora    GEO    0.667   2   24   qualifier 
 84   KRUEGER   Lea    GER    0.667   1   25   qualifier 
 85   SHELTON   Aleksandra    USA    0.667   -2   24   qualifier 
 86   DOSPAY   Karina    KAZ    0.600   4   22   qualifier 
 87   YANG   Hengyu    CHN    0.600   4   21   qualifier 
 88   SZUCS   Luca    HUN    0.600   3   21   qualifier 
 89   CLAPIER   Faustine    FRA    0.600   2   21   qualifier 
 90   AOKI   Chika    JPN    0.600   -1   19   qualifier 
 91   JOHNSON   Honor    USA    0.600   -2   17   qualifier 
 92   RIFKISS   Margaux    FRA    0.500   6   26   qualifier 
 93   EMURA   Misaki    JPN    0.500   6   23   qualifier 
 94   PAGE   Gabriella    CAN    0.500   6   22   qualifier 
 95   PROCHENKO   Valeriia    UKR    0.500   5   24   qualifier 
 96   CHOI   Hyejung    KOR    0.500   4   25   qualifier 
 96   TARTAKOVSKY   Elizabeth    USA    0.500   4   25   qualifier 
 98   CIESLAR   Zuzanna    POL    0.500   3   24   qualifier 
 98   MORMILE   Chiara    ITA    0.500   3   24   qualifier 
 100   HRAMOVA   Olga A.    BUL    0.500   3   22   qualifier 
 101   KARIMOVA   Sabina    AZE    0.500   2   26   qualifier 
 102   VARHELYI   Kata    HUN    0.500   2   25   qualifier 
 103   VORONINA   Olena    UKR    0.500   2   24   qualifier 
 104   POCHEKUTOVA   Tamara    KAZ    0.500   2   23   qualifier 
 105   JEON   Eunhye    KOR    0.500   1   24   qualifier 
 106   OKINE   Marta    POL    0.500   1   23   qualifier 
 106   UNLUDAG   Deniz Selin    TUR    0.500   1   23   qualifier 
 108   BATHORY   Kata    HUN    0.500   1   22   qualifier 
 109   MARTIS   Sabina    ROU    0.500   1   20   qualifier 
 110   CHAMBERLAIN   Maia    USA    0.500   0   24   qualifier 
 111   BOLSHAKOVA   Valeriya    AZE    0.500   0   23   qualifier 
 112   LASZLO   Luca    HUN    0.500   -1   22   qualifier 
 113   BANEZCA   Luismar    VEN    0.500   -1   21   qualifier 
 113   DERKUM   Liska    GER    0.500   -1   21   qualifier 
 115   KATONA   Renata    HUN    0.500   -1   19   qualifier 
 116   PASSARO   Eloisa    ITA    0.500   -3   23   qualifier 
 117   CRISCIO   Martina    ITA    0.500   -3   20   qualifier 
 117   PLIEGO   Paola    UZB    0.500   -3   20   qualifier 
 119   HERNANDEZ   Elena    ESP    0.500   -4   22   qualifier 
 120   SHOUMAN   Sara    EGY    0.500   -4   19   qualifier 
 121   BUNYATOVA   Sevil    AZE    0.500   -8   18   qualifier 
 122   KOROLEVA   Anna    RUS    0.400   1   20   qualifier 
 123   FOX-GITOMER   Chloe    USA    0.400   -1   17   qualifier 
 124   PRIKHODKO   Tatyana    KAZ    0.400   -3   17   qualifier 
 125   ZAHONYI   Petra    HUN    0.400   -3   16   qualifier 
 126   BENADOUDA   Chaima    ALG    0.400   -4   17   qualifier 
 127   PUDA   Marta    POL    0.400   -5   18   qualifier 
 128   LUPU   Andreea    ROU    0.400   -7   16   qualifier 
 129   ISMOILOVA   Sevinch    UZB    0.333   -2   21   qualifier 
 130   MATUSZAK   Sylwia    POL    0.333   -3   23   qualifier 
 131   SINGLETON-COMFORT   Leanne    USA    0.333   -3   21   qualifier 
 132   BARTOSZ   Roksana    POL    0.333   -4   21   qualifier 
 133   RODRIGUEZ   Shia    VEN    0.333   -4   20   qualifier 
 134   BUITENHUIS   Marleen    NED    0.333   -4   18   qualifier 
 135   GRENCH   Eileen    PAN    0.333   -5   21   qualifier 
 136   CHIERIGHINI   Pietra    BRA    0.333   -5   20   qualifier 

 
Document engarde-service - 2021. 03. 13. 18:34:29
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently