“Gerevich-Kovács-Kárpáti” Individual World Cup
Senior Woman's Sabre
12-14 March, 2021

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   RUSSO   Francesca    USA    1.000   22   30   qualifier 
 2   SEO   Jiyeon    KOR    1.000   19   30   qualifier 
 3   CIARAGLIA   Sofia    ITA    1.000   19   25   qualifier 
 4   ILIEVA   Yoana    BUL    1.000   18   30   qualifier 
 5   VONGSAVADY   Malina    FRA    1.000   17   30   qualifier 
 6   GREGORIO   Rossella    ITA    1.000   15   30   qualifier 
 7   BALZER   Sara    FRA    1.000   14   30   qualifier 
 7   LIMBACH   Anna    GER    1.000   14   30   qualifier 
 9   SHEVELEVA   Svetlana    RUS    1.000   14   25   qualifier 
 10   THOMPSON   Kamali    USA    1.000   11   25   qualifier 
 11   NAVARRO   Araceli    ESP    0.833   17   29   qualifier 
 12   SARYBAY   Aigerim    KAZ    0.833   17   28   qualifier 
 13   KOMASHCHUK   Alina    UKR    0.833   16   26   qualifier 
 14   QUEROLI   Caroline    FRA    0.833   15   27   qualifier 
 15   BASHTA   Anna    AZE    0.833   13   29   qualifier 
 16   FUKUSHIMA   Shihomi    JPN    0.833   12   27   qualifier 
 16   NOUTCHA   Sarah    FRA    0.833   12   27   qualifier 
 18   CHOI   Sooyeon    KOR    0.833   12   26   qualifier 
 18   FUNKE   Julika    GER    0.833   12   26   qualifier 
 18   KESZEI   Kira    HUN    0.833   12   26   qualifier 
 21   LUCARINI   Lucia    ITA    0.833   11   27   qualifier 
 21   MARTIN-PORTUGUES   Lucia    ESP    0.833   11   27   qualifier 
 23   GETTE   Elisabeth    GER    0.833   11   26   qualifier 
 24   CHOI   Sebin    KOR    0.833   10   28   qualifier 
 25   BAKASTOVA   Yuliia    UKR    0.833   10   26   qualifier 
 26   MA   Yingjia    CHN    0.833   10   25   qualifier 
 27   OBVINTSEVA   Yana    UZB    0.833   9   27   qualifier 
 27   POHL-MIKULIK   Julia    HUN    0.833   9   27   qualifier 
 29   DAGHFOUS   Yasmine    TUN    0.833   6   26   qualifier 
 30   HAFEZ   Nada    EGY    0.833   5   26   qualifier 
 31   VENTURA   Maria    ESP    0.800   10   23   qualifier 
 32   GIMALAC   Margaux    FRA    0.800   8   24   qualifier 
 33   BALDINI   Benedetta    ITA    0.800   8   23   qualifier 
 34   FU   Ying    CHN    0.800   7   23   qualifier 
 35   CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN   Bhavani Devi    IND    0.800   6   22   qualifier 
 36   BENITEZ ROMERO   Alejandra Jhonay    VEN    0.800   5   23   qualifier 
 37   GEORGIADOU   Despina    GRE    0.667   11   26   qualifier 
 38   PEREZ MAURICE   Maria Belen    ARG    0.667   10   27   qualifier 
 39   TAMURA   Norika    JPN    0.667   9   24   qualifier 
 40   JIJIEISHVILI   Lika    GEO    0.667   8   26   qualifier 
 40   TAKASHIMA   Risa    JPN    0.667   8   26   qualifier 
 42   BATTISTON   Michela    ITA    0.667   8   24   qualifier 
 43   ARPINO   Giulia    ITA    0.667   7   26   qualifier 
 43   KOBAYASHI   Kanae    JPN    0.667   7   26   qualifier 
 45   BAZHENOVA   Anastasia    RUS    0.667   7   25   qualifier 
 45   GARGANO   Rebecca    ITA    0.667   7   25   qualifier 
 45   IVANISHCHANKA   Hanna    BLR    0.667   7   25   qualifier 
 45   VECCHI   Irene    ITA    0.667   7   25   qualifier 
 49   MOSEYKO   Alina    RUS    0.667   6   26   qualifier 
 49   MUKAE   Ayaka    JPN    0.667   6   26   qualifier 
 49   SMIRNOVA   Anna    RUS    0.667   6   26   qualifier 
 52   EIFLER   Larissa    GER    0.667   6   25   qualifier 
 52   ERBIL   Nisanur    TUR    0.667   6   25   qualifier 
 52   KRAVATSKA   Olena    UKR    0.667   6   25   qualifier 
 55   ROTILI   Claudia    ITA    0.667   6   24   qualifier 
 56   SHCHUKLA   Iryna    TUR    0.667   5   27   qualifier 
 57   GUO   Yiqi    CHN    0.667   5   25   qualifier 
 57   PEREZ CUENCA   Celia    ESP    0.667   5   25   qualifier 
 57   WATOR   Angelika    POL    0.667   5   25   qualifier 
 60   CIESLAR   Julia    POL    0.667   5   24   qualifier 
 61   TOLEDO   Julieta    MEX    0.667   4   25   qualifier 
 61   ZAWODNIAK   Malgorzata    POL    0.667   4   25   qualifier 
 63   POUPINET   Anne    FRA    0.667   4   24   qualifier 
 64   BATTAI   Sugar Katinka    HUN    0.667   4   21   qualifier 
 65   KASPIAROVICH   Palina    BLR    0.667   2   25   qualifier 
 66   BONDAR   Oleksandra    UKR    0.667   2   24   qualifier 
 66   KAKHIANI   Teodora    GEO    0.667   2   24   qualifier 
 68   KRUEGER   Lea    GER    0.667   1   25   qualifier 
 69   SHELTON   Aleksandra    USA    0.667   -2   24   qualifier 
 70   DOSPAY   Karina    KAZ    0.600   4   22   qualifier 
 71   YANG   Hengyu    CHN    0.600   4   21   qualifier 
 72   SZUCS   Luca    HUN    0.600   3   21   qualifier 
 73   CLAPIER   Faustine    FRA    0.600   2   21   qualifier 
 74   AOKI   Chika    JPN    0.600   -1   19   qualifier 
 75   JOHNSON   Honor    USA    0.600   -2   17   qualifier 
 76   RIFKISS   Margaux    FRA    0.500   6   26   qualifier 
 77   EMURA   Misaki    JPN    0.500   6   23   qualifier 
 78   PAGE   Gabriella    CAN    0.500   6   22   qualifier 
 79   PROCHENKO   Valeriia    UKR    0.500   5   24   qualifier 
 80   CHOI   Hyejung    KOR    0.500   4   25   qualifier 
 80   TARTAKOVSKY   Elizabeth    USA    0.500   4   25   qualifier 
 82   CIESLAR   Zuzanna    POL    0.500   3   24   qualifier 
 82   MORMILE   Chiara    ITA    0.500   3   24   qualifier 
 84   HRAMOVA   Olga A.    BUL    0.500   3   22   qualifier 
 85   KARIMOVA   Sabina    AZE    0.500   2   26   qualifier 
 86   VARHELYI   Kata    HUN    0.500   2   25   qualifier 
 87   VORONINA   Olena    UKR    0.500   2   24   qualifier 
 88   POCHEKUTOVA   Tamara    KAZ    0.500   2   23   qualifier 
 89   JEON   Eunhye    KOR    0.500   1   24   qualifier 
 90   OKINE   Marta    POL    0.500   1   23   qualifier 
 90   UNLUDAG   Deniz Selin    TUR    0.500   1   23   qualifier 
 92   BATHORY   Kata    HUN    0.500   1   22   qualifier 
 93   MARTIS   Sabina    ROU    0.500   1   20   qualifier 
 94   CHAMBERLAIN   Maia    USA    0.500   0   24   qualifier 
 95   BOLSHAKOVA   Valeriya    AZE    0.500   0   23   qualifier 
 96   LASZLO   Luca    HUN    0.500   -1   22   qualifier 
 97   BANEZCA   Luismar    VEN    0.500   -1   21   qualifier 
 97   DERKUM   Liska    GER    0.500   -1   21   qualifier 
 99   KATONA   Renata    HUN    0.500   -1   19   qualifier 
 100   PASSARO   Eloisa    ITA    0.500   -3   23   qualifier 
 101   CRISCIO   Martina    ITA    0.500   -3   20   qualifier 
 101   PLIEGO   Paola    UZB    0.500   -3   20   qualifier 
 103   HERNANDEZ   Elena    ESP    0.500   -4   22   qualifier 
 104   SHOUMAN   Sara    EGY    0.500   -4   19   qualifier 
 105   BUNYATOVA   Sevil    AZE    0.500   -8   18   qualifier 
 106   KOROLEVA   Anna    RUS    0.400   1   20   qualifier 
 107   FOX-GITOMER   Chloe    USA    0.400   -1   17   qualifier 
 108   PRIKHODKO   Tatyana    KAZ    0.400   -3   17   qualifier 
 109   ZAHONYI   Petra    HUN    0.400   -3   16   qualifier 
 110   BENADOUDA   Chaima    ALG    0.400   -4   17   qualifier 
 111   PUDA   Marta    POL    0.400   -5   18   qualifier 
 112   LUPU   Andreea    ROU    0.400   -7   16   qualifier 
 113   ISMOILOVA   Sevinch    UZB    0.333   -2   21   qualifier 
 114   MATUSZAK   Sylwia    POL    0.333   -3   23   qualifier 
 115   SINGLETON-COMFORT   Leanne    USA    0.333   -3   21   qualifier 
 116   BARTOSZ   Roksana    POL    0.333   -4   21   qualifier 
 117   RODRIGUEZ   Shia    VEN    0.333   -4   20   qualifier 
 118   BUITENHUIS   Marleen    NED    0.333   -4   18   qualifier 
 119   GRENCH   Eileen    PAN    0.333   -5   21   qualifier 
 120   CHIERIGHINI   Pietra    BRA    0.333   -5   20   qualifier 
 121   PORADA   Zuzanna    POL    0.333   -7   20   eliminated 
 122   LENKIEWICZ   Zuzanna    POL    0.333   -7   19   eliminated 
 122   LUSINIER   Kelly    FRA    0.333   -7   19   eliminated 
 124   GALLARDO   Itziar    ESP    0.333   -7   16   eliminated 
 125   KHABIBULLINA   Aibike    KAZ    0.333   -7   15   eliminated 
 126   DIMA   Loredana    ROU    0.333   -8   19   eliminated 
 126   VELASQUEZ   Jornellys    VEN    0.333   -8   19   eliminated 
 128   ZHOVNIR   Olga    UKR    0.333   -8   18   eliminated 
 129   DUVAN   Irmak    TUR    0.333   -11   14   eliminated 
 130   NEDYALKOVA   Simona    BUL    0.333   -11   13   eliminated 
 131   NEIKOVA   Emma    BUL    0.200   -5   19   eliminated 
 132   MAXWELL   Caitlin    GBR    0.200   -6   16   eliminated 
 133   HWANG   Seona    KOR    0.200   -6   14   eliminated 
 134   CORBY   Jessica    GBR    0.200   -10   14   eliminated 
 135   URANO   Kana    JPN    0.167   -4   22   eliminated 
 136   MISSURAI   Palma    HUN    0.167   -8   20   eliminated 
 137   PAREDES TORRES   Katherine F.    VEN    0.167   -9   18   eliminated 
 138   ANDREYEVA   Darya    BLR    0.167   -9   16   eliminated 
 139   SILVA   Paula    CHI    0.167   -10   18   eliminated 
 140   BEVIZ   Dorottya    HUN    0.167   -10   17   eliminated 
 140   MORALES LINARES   Jessica Yolima    COL    0.167   -10   17   eliminated 
 142   HANZLIKOVA   Klara    CZE    0.167   -10   16   eliminated 
 142   KEHLI   Zohra Nora    ALG    0.167   -10   16   eliminated 
 144   BLANCO NARVAEZ   Maria Angelica    COL    0.167   -10   15   eliminated 
 144   PEKELMAN   Luana    BRA    0.167   -10   15   eliminated 
 146   RAHACHEUSKAYA   Katsiaryna    BLR    0.167   -11   18   eliminated 
 146   TROIS   Karina    BRA    0.167   -11   18   eliminated 
 148   BALDO   Zoe Marie    CRO    0.167   -12   17   eliminated 
 149   ILIASZ   Dar'Ya    GEO    0.167   -12   16   eliminated 
 149   Z.SALEH   Zeina    EGY    0.167   -12   16   eliminated 
 151   MOHAMED BELKEBIR   Kaouther    ALG    0.167   -13   16   eliminated 
 152   GONZALEZ CASTELLANOS   Linda Ibeth    COL    0.167   -18   10   eliminated 
 152   TANZMEISTER   Franziska    AUT    0.167   -18   10   eliminated 
 154   FRAATZ   Kreestel    GUA    0.167   -18   9   eliminated 
 155   DAYIBEKOVA   Zaynab    UZB    0.000   -7   18   eliminated 
 156   KOZACZUK   Malgorzata    POL    0.000   -8   17   eliminated 
 157   CONTRERAS   Patricia    VEN    0.000   -11   19   eliminated 
 158   AKSAMIT   Monica    USA    0.000   -15   15   eliminated 
 159   MONTASER   Nour    EGY    0.000   -15   10   eliminated 
 160   BENTOLILA   Esther    PAN    0.000   -17   13   eliminated 
 161   RAVANA   Vedika Khushi    IND    0.000   -18   12   eliminated 
 161   VEGA LOZANO   Evelyn Carolina    COL    0.000   -18   12   eliminated 
 163   BEN CHAABANE   Amira    TUN    0.000   -19   11   eliminated 
 163   GHRAIRI   Yosra    TUN    0.000   -19   11   eliminated 
 165   MUNOZ   Yolanda    CHI    0.000   -19   6   eliminated 
 166   ELBAKRY   Jana Sherif    EGY    0.000   -20   10   eliminated 
 166   PORADA   Paulina    POL    0.000   -20   10   eliminated 
 168   BEN AZIZI   Nadia    TUN    0.000   -21   9   eliminated 
 168   THINGUJAM   Diana Devi    IND    0.000   -21   9   eliminated 
 170   KUVAEVA   Alexandra    GEO    0.000   -22   8   eliminated 

 
Document engarde-service - 2021. 03. 13. 18:34:29
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently