Challenge Bernadotte 2021
Epee Men

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 2 (64 fencers)

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   JØRGENSEN   Patrick    HELLERUP FK    1.000   22   25   qualifier 
 2   BESKIN   Grigori    FFF STOCKHOLM    1.000   18   25   qualifier 
 2   CIMBOREVICS   Ernests    FFF STOCKHOLM    1.000   18   25   qualifier 
 2   PAAVOLAINEN   Jaakko    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    1.000   18   25   qualifier 
 5   KNUDSEN   Kenneth    KFK KALUNDBORG    1.000   16   25   qualifier 
 6   TAURIAINEN   Topias    ESPOON MIEKKAILIJAT    1.000   14   25   qualifier 
 6   WENDT   Carl-Henrik    FFF STOCKHOLM    1.000   14   25   qualifier 
 8   VUORINEN   Niko    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    1.000   14   20   qualifier 
 9   MATTSSON   Axel    FKC KARLSKRONA    1.000   13   19   qualifier 
 10   FORSSE   Tor    FFF STOCKHOLM    1.000   10   20   qualifier 
 11   SALM   Markus    TALLINNA MOOK    0.800   12   23   qualifier 
 12   OXHOLM WAGNER   Alec    HELLERUP FK    0.800   11   24   qualifier 
 13   NYMAN   Filip    DIF STOCKHOLM    0.800   10   23   qualifier 
 13   TOBIAS   Erik    SBSK DRAAKON    0.800   10   23   qualifier 
 15   SVENSSON   Jonathan    DIF STOCKHOLM    0.800   9   23   qualifier 
 16   KELLY   Christopher    DIF STOCKHOLM    0.800   9   21   qualifier 
 17   WIBERG   Carl    DIF STOCKHOLM    0.800   7   24   qualifier 
 18   PERSSON TÖRN   Caspian    YFK YSTAD    0.750   10   18   qualifier 
 19   HEINÄMAA   Akseli    KALPAVELJET    0.750   7   16   qualifier 
 20   TAFENAU   Kasper    TALLINNA MOOK    0.750   4   17   qualifier 
 21   BECKEMAN   Erik    DIF STOCKHOLM    0.600   7   18   qualifier 
 22   BOBROV   Ilian    SBSK DRAAKON    0.600   6   19   qualifier 
 23   KUTTI   David    WFF ÖREBRO    0.600   4   22   qualifier 
 24   LEWIN   Johan    DIF STOCKHOLM    0.600   3   22   qualifier 
 25   LAI   Darius    FFF STOCKHOLM    0.600   3   20   qualifier 
 26   DORATI AMEGLIO   Arturo Isaac    TEAM CYRANO ESGRIMA    0.600   2   18   qualifier 
 27   WESTRING   Theo    LÖFK LIDINGÖ    0.600   1   19   qualifier 
 28   FRIDH   Simon    FKC KARLSKRONA    0.600   1   18   qualifier 
 28   STÅHL   Gösta    DIF STOCKHOLM    0.600   1   18   qualifier 
 30   CULIOLIS   Juan    TEAM CYRANO ESGRIMA    0.600   -2   17   qualifier 
 30   STRÖM   Johan    FFF STOCKHOLM    0.600   -2   17   qualifier 
 32   BRANDBERG   Hugo    KF99 KUNGSBACKA    0.500   4   17   qualifier 
 33   TIVENIUS   Jan    FFF STOCKHOLM    0.500   -1   12   qualifier 
 34   KYKKÄNEN   Robert    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    0.500   -3   11   qualifier 
 35   JARL   Henrik    DIF STOCKHOLM    0.400   1   20   qualifier 
 36   POURMAND   Nima    LÖFK LIDINGÖ    0.400   0   19   qualifier 
 37   ARVIUS   Fredrik    LÖFK LIDINGÖ    0.400   -1   17   qualifier 
 38   FAGERSTEDT   Jakob    DIF STOCKHOLM    0.400   -2   18   qualifier 
 39   FRIDMAN   Milton    DIF STOCKHOLM    0.400   -4   16   qualifier 
 40   NYHOLM   Adam    FKC KARLSKRONA    0.400   -5   15   qualifier 
 41   RASIN   Erik    LÖFK LIDINGÖ    0.400   -5   14   qualifier 
 42   WIMAN   Carl-Johan    FFF STOCKHOLM    0.400   -6   16   qualifier 
 43   RANDO   Pablo    SAF SOLNA    0.250   -5   11   qualifier 
 44   TORESSON   Clas    FFF STOCKHOLM    0.250   -8   11   qualifier 
 45   ADOLFSSON   Stefan    SAF SOLNA    0.250   -10   8   qualifier 
 46   FORSMAN   Emil    FKC KARLSKRONA    0.200   -6   16   qualifier 
 47   SONTAGH   Jakob    DIF STOCKHOLM    0.200   -6   15   qualifier 
 48   GERDIN   Viktor    UF UPPSALA    0.200   -6   14   qualifier 
 49   POCSI   Tomi    DIF STOCKHOLM    0.200   -7   14   qualifier 
 50   BÄCKSTRÖM   Ian    FFF STOCKHOLM    0.200   -8   13   qualifier 
 51   PALIJAN   Roko    FKC KARLSKRONA    0.200   -10   14   qualifier 
 52   OXENSTIERNA   Alexander    DIF STOCKHOLM    0.200   -11   12   qualifier 
 53   DAHLSTRÖM   Ludvig    FFF STOCKHOLM    0.200   -14   10   qualifier 
 54   VRETHAMMAR   Olof    DIF STOCKHOLM    0.000   -8   12   qualifier 
 55   BOLMSTRAND   Viggo    LÖFK LIDINGÖ    0.000   -12   8   qualifier 
 56   PELLETTA   Francesco    FFF STOCKHOLM    0.000   -14   11   qualifier 
 57   VIKLUND   Nils    FFF STOCKHOLM    0.000   -15   5   qualifier 
 58   DAHLSTEN   Peter    LÖFK LIDINGÖ    0.000   -17   8   qualifier 
 58   HOLMSTRÖM   Sebastian    FFF STOCKHOLM    0.000   -17   8   qualifier 
 58   POURMAND   Liam    LÖFK LIDINGÖ    0.000   -17   8   qualifier 
 61   KALLSTRÖM   Markus    EGF SOLNA    0.000   -18   7   qualifier 
 61   NUUJA   Kalle    HELSINGIN NYKYAIKAISET 5OTT    0.000   -18   7   qualifier 
 63   FALKENBERGH   Karl-Gustav    HELSINGIN MIEKKAILIJAT    0.000   -21   4   qualifier 
 64   ARONOWITSCH   Zeev    DIF STOCKHOLM    dnf         DNF 

 
Document engarde-service - 2021-09-25 11:32:47
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently