Boys' Junior Sabre
Public Schools' Fencing Championships
Crystal Palace National Sports Centre
Thursday 16/03/2017

Ranking at the end of the poules

 Rank   Name   First name   Club   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   HARRIS   Charles   ELIZABETH COLL   1.000   33   40   qualifier 
 1   FIRTH   William   ELIZABETH COLL   1.000   33   40   qualifier 
 1   FINLAY   Tristan   VICTORIA COLL   1.000   33   40   qualifier 
 1   BOORNE   Sam   TRURO   1.000   33   40   qualifier 
 5   IVANOV   Valentin   BRENTWOOD   1.000   32   40   qualifier 
 6   ANILKUMAR   Jaidaksh   BRENTWOOD   1.000   31   40   qualifier 
 7   LINDSAY   Benjamin   WHITGIFT   1.000   26   40   qualifier 
 8   HAYNES   Luke   TRURO   1.000   25   40   qualifier 
 9   BAXTER-ALLEN   Cameron   MILLFIELD   0.875   20   37   qualifier 
 10   HURST   Henry   TRURO   0.875   18   38   qualifier 
 11   PLANT   Oscar   MILLFIELD   0.750   20   36   qualifier 
 12   ZAKY   Oska   MILLFIELD   0.750   15   33   qualifier 
 13   CHAN   Oswald   CLIFTON COLL   0.750   13   37   qualifier 
 14   SUN   Simon   DULWICH COLL   0.750   13   33   qualifier 
 15   GOSS   Jacob   ELIZABETH COLL   0.750   13   31   qualifier 
 16   VARLEY   Alexander   ELIZABETH COLL   0.750   11   36   qualifier 
 17   YEATES   Jonathan   RGS HIGH WYCOMBE   0.750   6   34   qualifier 
 18   LINGAJOTHY   Malvin   WHITGIFT   0.625   10   34   qualifier 
 19   LESLIE   Freddie   DULWICH COLL   0.625   7   31   qualifier 
 20   BONNER   Andrew   WHITGIFT   0.625   6   32   qualifier 
 21   PULKKINEN   Topias   BRENTWOOD   0.625   5   32   qualifier 
 22   CLAYTON-JONES   Harry   CHARTERHOUSE   0.625   0   29   qualifier 
 23   ROACH   Tarriq   WHITGIFT   0.500   9   33   qualifier 
 24   BROOKS   Callum   BRENTWOOD   0.500   3   27   qualifier 
 25   MASON   Thomas   RGS HIGH WYCOMBE   0.500   2   31   qualifier 
 26   HOWARD-HIGGINS   Bertie   MILLFIELD   0.500   2   28   qualifier 
 27   KASTNER   Philip   ST. PAUL'S   0.500   0   30   qualifier 
 28   TORKY   Omar   MILLFIELD   0.500   -1   28   qualifier 
 29   ROBERJOT   Aidan   WREKIN COLL   0.500   -3   30   qualifier 
 30   HUFFER   Jude   SHREWSBURY   0.500   -8   24   qualifier 
 31   HURST   Jake   MILLFIELD   0.375   -2   31   qualifier 
 32   DANQUAH   Christopher   BRENTWOOD   0.375   -5   28   qualifier 
 33   METCALFE   Sean   RGS HIGH WYCOMBE   0.375   -6   30   qualifier 
 34   WALDEN   Harry   RGS HIGH WYCOMBE   0.375   -8   29   qualifier 
 35   WILLCOX   Myles   VICTORIA COLL   0.375   -8   25   qualifier 
 36   STAPLETON   James   CHARTERHOUSE   0.250   -5   28   qualifier 
 37   TAYLOR   Harry   GRESHAM'S   0.250   -10   26   qualifier 
 38   MITCHELL   Jacob   MILLFIELD   0.250   -11   23   qualifier 

 
Document engarde-service - 16/03/2017 14:58:47
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently