Bangkok 2018 : Asian Fencing Championships
Gym 6, Thammasart University, Bangkok, Thailand
Men's Epee Individual : 18 June 2018

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   JUNG   Jinsun    KOR    1.000   24   30   qualifier 
 2   KURBANOV   Ruslan    KAZ    1.000   18   30   qualifier 
 3   SHARLAIMOV   Vadim    KAZ    1.000   16   30   qualifier 
 4   FONG   Hoi Sun    HKG    1.000   16   23   qualifier 
 5   XUE   Yangdong    CHN    1.000   15   19   qualifier 
 6   ALEXANIN   Dmitriy    KAZ    1.000   11   22   qualifier 
 7   KANO   Koki    JPN    1.000   10   25   qualifier 
 8   REZAEI TADI   Mohammad    IRI    0.833   15   26   qualifier 
 9   NG   Ho Tin    HKG    0.833   15   23   qualifier 
 10   ALIMOV   Fayzulla    UZB    0.833   13   29   qualifier 
 11   MINOBE   Kazuyasu    JPN    0.833   13   22   qualifier 
 12   KWEON   Youngjun    KOR    0.833   12   29   qualifier 
 13   PARK   Kyoungdoo    KOR    0.833   6   27   qualifier 
 14   KUMAR   Sunil    IND    0.800   16   24   qualifier 
 15   SHI   Gaofeng    CHN    0.800   12   21   qualifier 
 16   LAN   Minghao    CHN    0.800   11   21   qualifier 
 17   JUENG-AMNUAYCHAI   Korakote    THA    0.800   10   21   qualifier 
 18   CHEN   Tsung Lin    TPE    0.800   9   22   qualifier 
 19   LEE   Samson Mun Hou    SGP    0.800   6   20   qualifier 
 20   PARK   Sangyoung    KOR    0.667   13   26   qualifier 
 21   NURMATOV   Javokhirbek    UZB    0.667   11   26   qualifier 
 22   BOUDUNOV   Khasan    KGZ    0.667   10   26   qualifier 
 23   ALEKSANDROV   Roman    UZB    0.667   7   26   qualifier 
 24   RADFORD   Kristian    AUS    0.667   7   25   qualifier 
 25   HO   Wai Hang    HKG    0.667   6   27   qualifier 
 26   SONGPRAPHAI   Wongsathon    THA    0.667   6   22   qualifier 
 27   ZHUMABAI ULUU   Danushman    KGZ    0.667   4   22   qualifier 
 28   LIM   Wei Wen    SGP    0.667   3   23   qualifier 
 29   BAKER   Matthew    NZL    0.667   -2   21   qualifier 
 30   UYAMA   Satoru    JPN    0.600   5   17   qualifier 
 31   SOKOLOV   Oleg    UZB    0.600   3   21   qualifier 
 32   BURGUN   Alexandre    AUS    0.600   3   20   qualifier 
 33   NGUYEN   Phuoc Den    VIE    0.600   2   23   qualifier 
 34   CHUANG   Po Yu    TPE    0.600   2   22   qualifier 
 35   COPPARA JAYAPRAKASH   Guruprakash    IND    0.600   2   20   qualifier 
 36   FAJRI   Muhammad    INA    0.600   1   22   qualifier 
 37   JOSHUA KOH   I-Jie    MAS    0.600   -2   17   qualifier 
 38   ESMAEILI   Mohammad    IRI    0.500   9   26   qualifier 
 39   AL HAMMADI   Abdullah    UAE    0.500   2   21   qualifier 
 40   SINGH   Udaivir    IND    0.500   1   23   qualifier 
 41   VORONIN   Vyacheslav    TKM    0.500   -1   20   qualifier 
 42   AL SHAMARI   Mohammed    QAT    0.500   -2   23   qualifier 
 43   PEREZ   Reynaldo Jr.    PHI    0.500   -2   19   qualifier 
 44   ALSHATTI   Abdulaziz    FIE    0.400   2   21   qualifier 
 45   YAMADA   Masaru    JPN    0.400   0   17   qualifier 
 46   HSU   Chieh Wei    TPE    0.400   -1   19   qualifier 
 47   ALIMZHANOV   Elmir    KAZ    0.400   -1   15   qualifier 
 48   SONG   Hongjie    CHN    0.400   -2   17   qualifier 
 49   BAYARSAIKHAN   Batkhuu    MGL    0.400   -3   18   qualifier 
 49   KHOO   Willie Zi Le    SGP    0.400   -3   18   qualifier 
 51   AL ZAROONI   Khalifa    UAE    0.400   -4   17   qualifier 
 52   BISHOP   William    NZL    0.400   -4   16   qualifier 
 52   CHIN   Jui Chi    TPE    0.400   -4   16   qualifier 
 54   DOWNES   John    AUS    0.400   -5   18   qualifier 
 55   NGUYEN   Tien Nhat    VIE    0.400   -5   17   qualifier 
 56   NONGTHOMBAM   Santosh Singh    IND    0.400   -5   16   qualifier 
 57   MATKERIMOV   Nazarbek    KGZ    0.400   -7   16   qualifier 
 58   ABDRAKHMAN UULU   Kubatbek    KGZ    0.400   -9   12   qualifier 
 59   ROEKWAN   Nattapong    THA    0.333   -1   23   qualifier 
 60   BUI   Hai Long    VIE    0.333   -3   23   qualifier 
 61   LAI   Clarence Ka Tsun    HKG    0.333   -5   19   qualifier 
 62   LUMAHAN   Darylle Joshua    PHI    0.333   -7   18   qualifier 
 63   ATYAT   Mohammad    JOR    0.333   -7   17   qualifier 
 64   CHANTHARAPIDOK   Tanwa    THA    0.333   -7   16   qualifier 
 65   TAWAKAL   Iqbal    INA    0.333   -9   17   eliminated 
 66   BAUTISTA   Jian Miguel    PHI    0.200   -3   18   eliminated 
 67   ASHOURI   Taher    IRI    0.200   -4   18   eliminated 
 68   KANANI   Amir Reza    IRI    0.200   -7   16   eliminated 
 69   TRAN   Ut Ngoc    VIE    0.200   -8   15   eliminated 
 70   SHELLEY   Jeremy    AUS    0.200   -11   13   eliminated 
 71   MOKSIN   Nashriq    BRU    0.200   -11   11   eliminated 
 72   ALBLOOSHI   Ahmed    UAE    0.200   -16   8   eliminated 
 73   ERGINA   Lee Eigran    PHI    0.167   -10   19   eliminated 
 74   GOCHMYRADOV   Muhammet    TKM    0.167   -10   16   eliminated 
 75   BABU   Md Rafi    BAN    0.167   -15   14   eliminated 
 76   AGAYEV   Ahmet    TKM    0.167   -16   13   eliminated 
 76   SOM   Sithpanha    CAM    0.167   -16   13   eliminated 
 78   BELSELAH   Khalid    UAE    0.167   -19   10   eliminated 
 79   LIM   Neville Woon Juin    SGP    0.000   -8   15   eliminated 
 80   BATCHULUUN   Khash-Erdene    MGL    0.000   -13   12   eliminated 
 81   ARNAULT   Louis-Edouard Lai    MAS    0.000   -15   14   eliminated 
 82   AL JALBOUTH   Ziad    LBN    0.000   -18   12   eliminated 
 83   RAHIM   Md Abdur    BAN    0.000   -21   9   eliminated 
 84   KHIM   Sammean    CAM    0.000   -25   4   eliminated 

 
Document engarde-service - 18/6/2018 10:51:00
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently