Cadet Circuit Men's Foil Individuel
2018. november 09
Budapest

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   KRAVTSOV   Danila    RUS    1.000   26   30   qualifier 
 2   IIMURA   Kazuki    JPN    1.000   25   30   qualifier 
 3   FAEDO   Tommaso    ITA    1.000   23   30   qualifier 
 4   BONATO   Jacopo    ITA    1.000   22   30   qualifier 
 4   DI VEROLI   Damiano    ITA    1.000   22   30   qualifier 
 4   KORABLIN   Anton    RUS    1.000   22   30   qualifier 
 4   SZEMES   Gergo    HUN    1.000   22   30   qualifier 
 8   FRANCIA   Ludovico    ITA    1.000   21   30   qualifier 
 8   KISELEV   Egor    RUS    1.000   21   30   qualifier 
 8   MARTINI   Tommaso    ITA    1.000   21   30   qualifier 
 11   BIEDRZYCKI   Mateusz    POL    1.000   20   30   qualifier 
 11   HORVATH   Soma    HUN    1.000   20   30   qualifier 
 13   KOZLOV   Zakhar    RUS    1.000   20   25   qualifier 
 14   FRANZONI   Giuseppe    ITA    1.000   19   30   qualifier 
 14   ISOLANI   Gregorio    ITA    1.000   19   30   qualifier 
 14   LONSDALE   William    GBR    1.000   19   30   qualifier 
 17   ALOIAN   Temyr    RUS    1.000   18   30   qualifier 
 17   PAYELLE   Theophane    FRA    1.000   18   30   qualifier 
 19   LOMBARDI   Giulio    ITA    1.000   16   30   qualifier 
 20   FABINGER   Nils    GER    1.000   16   28   qualifier 
 21   TUNCER   Poyraz    TUR    1.000   11   30   qualifier 
 22   GLASSON   Joseph    AUS    1.000   10   30   qualifier 
 23   PODRALSKI   Adam    POL    0.833   21   28   qualifier 
 24   TESHIGAWARA   Asuka    JPN    0.833   20   28   qualifier 
 25   SPICHIGER   Adrien    FRA    0.833   18   29   qualifier 
 26   TOTUSEK   Marek    CZE    0.833   17   29   qualifier 
 27   EVANS   Cameron    GBR    0.833   16   28   qualifier 
 28   TOTH   Gergely    HUN    0.833   16   26   qualifier 
 29   LORENZONI   Davide Ryoga    JPN    0.833   15   29   qualifier 
 30   MARTYNOVICH   Stepan    RUS    0.833   15   28   qualifier 
 30   OHTA   Hiroki    JPN    0.833   15   28   qualifier 
 32   ABIDI   Neil    FRA    0.833   14   29   qualifier 
 33   IVANOV   Alexey    RUS    0.833   14   28   qualifier 
 34   BARANNIKOV   Egor    RUS    0.833   14   27   qualifier 
 34   LARDY   Gautier    FRA    0.833   14   27   qualifier 
 34   OSIPOV   Dmitrii    RUS    0.833   14   27   qualifier 
 37   CUNAT   Sabin    FRA    0.833   13   29   qualifier 
 37   EL RHAZZOULY   Amir    FRA    0.833   13   29   qualifier 
 39   BOROWIAK   Arwen    GER    0.833   13   28   qualifier 
 39   DONAGHUE   Joe    GBR    0.833   13   28   qualifier 
 39   DROZDOV   Aleksandr    RUS    0.833   13   28   qualifier 
 39   TSUBO   Soma    JPN    0.833   13   28   qualifier 
 43   BONNET   Adrien    FRA    0.833   13   26   qualifier 
 43   FIORE   Francesco    ITA    0.833   13   26   qualifier 
 45   GREGORI   Nathan    FRA    0.833   13   25   qualifier 
 46   MIHALYI   Andor    HUN    0.833   12   29   qualifier 
 47   MIZUNO   Leona    JPN    0.833   12   28   qualifier 
 48   GUILLAUME   Jean    FRA    0.833   12   27   qualifier 
 49   CASTANIE   Valerian    FRA    0.833   12   26   qualifier 
 50   ABDELJALIL   Wael    FRA    0.833   11   28   qualifier 
 50   TKACH   Daniil    UKR    0.833   11   28   qualifier 
 52   VINCIGUERRA   Valerio    ITA    0.833   11   27   qualifier 
 53   GYORGY   Bendeguz    SVK    0.833   10   28   qualifier 
 53   NIKOLIC   Noa    CRO    0.833   10   28   qualifier 
 53   SARDELLI   Elia    ITA    0.833   10   28   qualifier 
 56   CETINEL   Baha Baykal    TUR    0.833   10   27   qualifier 
 57   IUSHKEVICH   Savva    RUS    0.833   10   26   qualifier 
 57   MALYNOVSKYI   Mykyta    UKR    0.833   10   26   qualifier 
 59   NIJS   Mathieu    BEL    0.833   8   27   qualifier 
 60   CIABATTI   Francesco    ITA    0.833   6   25   qualifier 
 61   GRAY   Harry    GBR    0.800   10   22   qualifier 
 62   WILLIAMS   David    GBR    0.667   13   28   qualifier 
 63   SARMANY   Zoltan    SVK    0.667   13   26   qualifier 
 64   PANAZZOLO   Matteo    ITA    0.667   11   28   qualifier 
 65   EYUPOGLU   Alp    TUR    0.667   11   26   qualifier 
 65   TAKHTABAIEV   Henrikh    UKR    0.667   11   26   qualifier 
 67   BAUDCHON   Florent    FRA    0.667   11   24   qualifier 
 68   DANIEL   Dylan    GBR    0.667   11   23   qualifier 
 69   KWIATKOWSKI   Mateusz    POL    0.667   10   28   qualifier 
 69   WATSON   Pierre    FRA    0.667   10   28   qualifier 
 71   BABA   Shunsuke    JPN    0.667   10   27   qualifier 
 72   COOK   Jaimie    GBR    0.667   10   26   qualifier 
 72   DE BELVAL   Paul-Antoine    FRA    0.667   10   26   qualifier 
 74   ADOUL   Raian    ITA    0.667   10   25   qualifier 
 74   BOYKOV   Andrey    RUS    0.667   10   25   qualifier 
 76   NISHIGUCHI   Yasutaka    JPN    0.667   9   28   qualifier 
 77   CHAGNON   Eliot    FRA    0.667   9   27   qualifier 
 78   MAKK   Domonkos    HUN    0.667   9   25   qualifier 
 78   OZYALCIN   Utku    TUR    0.667   9   25   qualifier 
 80   PERESSINI   Esteban    FRA    0.667   9   24   qualifier 
 81   PICHLACZ   Szymon    POL    0.667   8   26   qualifier 
 82   ANANE   Anas    FRA    0.667   8   25   qualifier 
 83   GORCZYCA   Tomasz    POL    0.667   8   24   qualifier 
 84   HAYASHI   Shoren    JPN    0.667   7   26   qualifier 
 84   TERTIPIS   Constantinos    GRE    0.667   7   26   qualifier 
 86   CHIU   Joel Ka Jyn    SGP    0.667   7   25   qualifier 
 86   FUKUDA   Ryosuke    JPN    0.667   7   25   qualifier 
 88   BARBOUR   Rhys    GBR    0.667   7   24   qualifier 
 89   HORIBE   Shota    JPN    0.667   6   27   qualifier 
 89   JAKUBOWSKI   Adam    POL    0.667   6   27   qualifier 
 91   ROCCATO   Francesco    GBR    0.667   6   25   qualifier 
 92   KOVACS   Gergely    HUN    0.667   6   23   qualifier 
 93   NAWAR   Suhayl    NED    0.667   5   26   qualifier 
 94   STRANGE   Oliver    GBR    0.667   5   23   qualifier 
 95   HUSAINOVS   Zans    LAT    0.667   5   22   qualifier 
 95   KOBZAR   Maksim    RUS    0.667   5   22   qualifier 
 97   SKORKA   Csongor    HUN    0.667   5   20   qualifier 
 98   MOSKVIN   Kirill    RUS    0.667   4   26   qualifier 
 98   OZEROV   Aleksei    RUS    0.667   4   26   qualifier 
 100   FARKAS   Matyas    HUN    0.667   4   25   qualifier 
 101   ALNO   Andrea    ITA    0.667   4   23   qualifier 
 101   RHYS POLLITT   Rafael    GBR    0.667   4   23   qualifier 
 103   HALADUDA   Kacper    POL    0.667   3   24   qualifier 
 103   SURMA   Jakub    POL    0.667   3   24   qualifier 
 105   GEUDVERT   Oscar    BEL    0.667   2   22   qualifier 
 106   VANNUCCI   Francesco    ITA    0.667   1   20   qualifier 
 107   LESKOVAC   Janko    CRO    0.667   -1   21   qualifier 
 108   GARCIA MUR   Adria    ESP    0.600   6   19   qualifier 
 109   BRESSLAUER   Tobias    AUT    0.500   7   24   qualifier 
 110   SPOLJAR   Borna    CRO    0.500   6   25   qualifier 
 111   TIO   Maximus    SGP    0.500   5   27   qualifier 
 112   GAL   Botond    HUN    0.500   5   25   qualifier 
 112   LOKHIN   Dmitrii    RUS    0.500   5   25   qualifier 
 114   YAMAGUCHI   Arata    JPN    0.500   5   24   qualifier 
 115   GOMEZ PIMIENTA   Eloy    ESP    0.500   5   22   qualifier 
 116   MORINI   Matteo    ITA    0.500   4   27   qualifier 
 117   KASKOW   Piotr    POL    0.500   4   22   qualifier 
 118   FINSTERBUSH   Ori    ISR    0.500   3   25   qualifier 
 119   KYTAIEV   Vladyslav    UKR    0.500   3   24   qualifier 
 120   HUBNER   Alexander    AUT    0.500   3   23   qualifier 
 120   LAVALLEE   Damien    BEL    0.500   3   23   qualifier 
 122   CZERWINSKI   Iwo    POL    0.500   2   22   qualifier 
 122   KOWALCZYK   Fynn    NED    0.500   2   22   qualifier 
 122   TAN   Gerald Jia Rui    SGP    0.500   2   22   qualifier 
 125   CAMPBELL YATES   Tiger    GBR    0.500   2   20   qualifier 
 126   MAMATOV   Ruslan    RUS    0.500   1   25   qualifier 
 127   NEO   Max Wei Kit    SGP    0.500   1   24   qualifier 
 128   YLITERVO   Santeri    FIN    0.500   1   23   qualifier 
 129   AZIMKO   Yahor    BLR    0.500   1   22   qualifier 
 129   RAKONCZAI   Csaba    HUN    0.500   1   22   qualifier 
 131   TEXIER   Luka    FRA    0.500   1   21   qualifier 
 132   KUCHTA   Leopold Marc    SVK    0.500   0   24   qualifier 
 133   BLAIR   Samuel    GBR    0.500   0   23   qualifier 
 133   LAZARENKO   Ievgen    UKR    0.500   0   23   qualifier 
 135   HUMEN   Pavlo    UKR    0.500   -1   23   qualifier 
 135   KECELI   Engin    TUR    0.500   -1   23   qualifier 
 137   AKSAMIT   Mikalai    BLR    0.500   -1   22   qualifier 
 137   KOVALCUKS   Vladislavs    LAT    0.500   -1   22   qualifier 
 139   PISANESCHI   Edoardo    ITA    0.500   -1   21   qualifier 
 140   PLASZCZEWSKI   Mikolaj    POL    0.500   -1   20   qualifier 
 141   BAGDANY   Albert    HUN    0.500   -2   21   qualifier 
 142   HOWARTH   Oliver    GBR    0.500   -2   19   qualifier 
 143   BODNAR   Mykhailo    UKR    0.500   -2   17   qualifier 
 144   SMUDA   Jakub    POL    0.500   -3   23   qualifier 
 145   ROSU   Vlad    ROU    0.500   -3   21   qualifier 
 146   BILKO   Illia    UKR    0.500   -3   20   qualifier 
 147   VERMEULEN   Olof    NED    0.500   -3   17   qualifier 
 148   NAGY   Roland    HUN    0.500   -4   22   qualifier 
 148   ZSOLNAI   Botond    HUN    0.500   -4   22   qualifier 
 150   HUSSEIN   Khaled Aref    QAT    0.500   -4   19   qualifier 
 151   WISNIK   Olaf    POL    0.500   -5   18   qualifier 
 152   TIKHONOV   Kirill    RUS    0.500   -5   17   qualifier 
 153   KOKOROVETS   Oleh    UKR    0.500   -6   19   qualifier 
 154   KESSLER   Vilmos    HUN    0.500   -6   16   qualifier 
 155   SAIFI   Kiyan    GER    0.400   -10   12   qualifier 
 156   CORMIER   Charles    FRA    0.333   1   21   qualifier 
 157   WOZNIAK   Igor    POL    0.333   0   22   qualifier 
 158   JOEMRATI   Ashwan    NED    0.333   -1   23   qualifier 
 159   MADURA   Mate    HUN    0.333   -2   23   qualifier 
 160   GUIDOTTI   Andrea    ITA    0.333   -3   20   qualifier 
 160   KALT   Andreas    AUT    0.333   -3   20   qualifier 
 160   TAKACS   Kornel    HUN    0.333   -3   20   qualifier 
 160   TOMECZEK   Kamil    POL    0.333   -3   20   qualifier 
 164   TOLGYESI   Odon    HUN    0.333   -3   19   qualifier 
 165   ALEKSEJENKO   Jegors    LAT    0.333   -3   18   qualifier 
 165   MLICKI   Szymon    POL    0.333   -3   18   qualifier 
 167   GUBA   Zeteny    HUN    0.333   -4   22   qualifier 
 168   AL-MUTAWA   Hussain    QAT    0.333   -4   21   qualifier 
 169   CUFADAR   Mustafa Burak    TUR    0.333   -4   20   qualifier 
 170   SURCEL   Petru    ROU    0.333   -4   19   qualifier 
 171   PAVEL   Gabriel    ROU    0.333   -5   20   qualifier 
 172   COLIN ANDREZ   Lothaire    FRA    0.333   -5   19   qualifier 
 172   PIRK   Akos    SVK    0.333   -5   19   qualifier 
 172   POSUNKO   Luka    UKR    0.333   -5   19   qualifier 
 175   KHALIFA   Abdullah Ismail    QAT    0.333   -5   17   qualifier 
 176   UNIYAL   Nils    SWE    0.333   -6   19   qualifier 
 177   BENYUS   Attila    HUN    0.333   -6   17   qualifier 
 178   MARINO   Gonzalo    ESP    0.333   -7   19   qualifier 
 179   KUNSTIC   Patrick    CRO    0.333   -7   18   qualifier 
 179   TITOV   Andrey    RUS    0.333   -7   18   qualifier 
 181   MACHEK   Vince    HUN    0.333   -8   20   qualifier 
 182   KORZHOVYI   Maksym    UKR    0.333   -8   19   qualifier 
 183   SZALAI   Domonkos    HUN    0.333   -8   17   qualifier 
 184   KOZAK   Pavel    CZE    0.333   -9   19   qualifier 
 185   DEMIR   Ahmet Tarik    TUR    0.333   -9   18   qualifier 
 185   WILLIAMS   Nicholas    GBR    0.333   -9   18   qualifier 
 187   ALBERT   Virgil    ALG    0.333   -9   16   qualifier 
 187   KULYKOV   Mykyta    UKR    0.333   -9   16   qualifier 
 189   BALLOS   Georgios    GRE    0.333   -9   14   qualifier 
 189   KALGANOV   Ioann    RUS    0.333   -9   14   qualifier 
 191   SLEZAK   Martin    CZE    0.333   -10   15   qualifier 
 192   LEONARD   Alexandre    BEL    0.333   -11   13   qualifier 
 193   BIELCIK   Dominik    SVK    0.333   -12   15   qualifier 
 193   FAHLVIK   Axel    SWE    0.333   -12   15   qualifier 
 193   LEVIN   Michael    BLR    0.333   -12   15   qualifier 
 196   LASIC   Vigo    CRO    0.333   -12   14   eliminated 
 197   BANYIK   Benjamin    HUN    0.333   -13   15   eliminated 
 197   BOLDZILO   Igor    POL    0.333   -13   15   eliminated 
 199   KUBA   Vencel    HUN    0.333   -13   13   eliminated 
 200   HUDYMAC   Michal    CZE    0.333   -15   11   eliminated 
 201   PROSOLI   Lovro    CRO    0.200   -10   13   eliminated 
 202   SOOS   Marton Levente    HUN    0.167   -7   20   eliminated 
 203   GUMA   Arnau    ESP    0.167   -8   21   eliminated 
 204   MAKK   Balazs    HUN    0.167   -9   20   eliminated 
 205   KAMPANIARIS   Georgios    GRE    0.167   -9   18   eliminated 
 205   LUNEY   Rowan    IRL    0.167   -9   18   eliminated 
 205   STAMATOPOULOS   Konstantinos    GRE    0.167   -9   18   eliminated 
 208   SAIFI   Teymour    GER    0.167   -9   16   eliminated 
 209   COMIN   Alessandro    ITA    0.167   -10   18   eliminated 
 209   DESPALATOVIC   Toni    CRO    0.167   -10   18   eliminated 
 209   ZSIGMOND   Daniel    HUN    0.167   -10   18   eliminated 
 212   MALTEZAKIS   Panagiotis    GRE    0.167   -10   17   eliminated 
 213   ALBEANU   Justin    ROU    0.167   -10   16   eliminated 
 213   KAIGORODOVS   Bogdans    LAT    0.167   -10   16   eliminated 
 215   MCMULLAN   Finn    IRL    0.167   -11   16   eliminated 
 216   PAWSKI   Alan    POL    0.167   -12   17   eliminated 
 217   PAPP   Medard    HUN    0.167   -12   14   eliminated 
 218   BARSI   Patrik    SRB    0.167   -12   13   eliminated 
 219   SUROWIAK   Teodor    POL    0.167   -12   12   eliminated 
 220   TOLNAY   Gergo    HUN    0.167   -13   15   eliminated 
 221   WIECZOREK   Michal    POL    0.167   -13   14   eliminated 
 222   HROMADKA   Petr    CZE    0.167   -14   14   eliminated 
 223   NIKALAYUK   Uladzislau    BLR    0.167   -14   13   eliminated 
 224   HRGOVIC   Milos    SRB    0.167   -17   12   eliminated 
 225   KOVACS   Marton    HUN    0.167   -17   10   eliminated 
 226   ALSOWAIDI   Faisal    QAT    0.167   -18   9   eliminated 
 227   TOTH   Bence    HUN    0.167   -19   9   eliminated 
 228   BODO   Peter    HUN    0.167   -20   9   eliminated 
 229   NESIC   Stefan    SRB    0.167   -22   7   eliminated 
 230   BUDAHAZY   Ambrus    HUN    0.000   -14   16   eliminated 
 231   LISOVYI   Bohdan    UKR    0.000   -16   14   eliminated 
 231   MARIN   Stefan    ROU    0.000   -16   14   eliminated 
 231   SOSA SMATRALA   Claudio    IRL    0.000   -16   14   eliminated 
 234   GEMES   Adam    HUN    0.000   -16   9   eliminated 
 235   KRAUTSOU   Viachaslau    BLR    0.000   -17   13   eliminated 
 236   GRUFIK   Michal    CZE    0.000   -18   12   eliminated 
 236   TABAJDI   Zsombor    HUN    0.000   -18   12   eliminated 
 238   PEJIC   Luka    CRO    0.000   -19   11   eliminated 
 238   TOTH   Zsombor    HUN    0.000   -19   11   eliminated 
 240   BURCEA   Radu    ROU    0.000   -20   10   eliminated 
 240   LIUTYI   Taras    UKR    0.000   -20   10   eliminated 
 242   AYDIN   Ege    TUR    0.000   -21   9   eliminated 
 242   LEHNER   Leon    AUT    0.000   -21   9   eliminated 
 244   GEIGER   Iasonas    GRE    0.000   -22   8   eliminated 
 244   VID   Attila    HUN    0.000   -22   8   eliminated 
 244   YANKOVYCH   Mykyta    UKR    0.000   -22   8   eliminated 
 247   STOE   Ionut    ROU    0.000   -22   7   eliminated 
 248   ARDEBILI   Emad Seyed    SLO    0.000   -23   7   eliminated 
 248   HORVATH   Kean    HUN    0.000   -23   7   eliminated 
 248   OULD BRAHAM   Mehdi Danyl    ALG    0.000   -23   7   eliminated 
 251   CIGANEK   Jan    CZE    0.000   -24   6   eliminated 
 251   FELLAH   Dani Adam    ALG    0.000   -24   6   eliminated 
 251   MECGER   Ivan    UKR    0.000   -24   6   eliminated 
 251   TARASOV   Fedor    ISR    0.000   -24   6   eliminated 
 255   AIGLE   Kristof    HUN    0.000   -27   3   eliminated 
 255   MAJERLE   Vitan    SLO    0.000   -27   3   eliminated 
 257   MOCANU   Radu    ROU    0.000   -28   2   eliminated 
 258   KOSMAC   Filip    SLO    0.000   -29   1   eliminated 
    RUSKI   Mateja    SRB    forfait         forfeit 

 
Document engarde-escrime - 2018.11.09. 13:23:30
This document is refreshed every minutes, you can refresh it yourself more frequently