SAT MEN'S FOIL JUNIOR WORLD CUP 2018
29 NOVEMBER - 2 DECEMBER 2018
FASHION ISLAND HALL,BANGKOK

Launch Engarde Smart >> (finer access to data, small use of mobile data)

Ranking of poules, round No 1

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   MARINI   Tommaso    ITA    1.000   22   30   qualifier 
 2   VELLUTI   Pietro    ITA    1.000   21   30   qualifier 
 3   SAVIN   Rafael    FRA    1.000   20   30   qualifier 
 4   CHIAPPELLI   Tommaso    ITA    1.000   19   30   qualifier 
 5   MACHOVEC   Andrew    USA    1.000   19   25   qualifier 
 6   ABRAHAMS   Matthew    GBR    0.833   18   29   qualifier 
 7   SPICHIGER   Armand    FRA    0.833   17   27   qualifier 
 8   BRAVO   Kenji    USA    0.833   16   29   qualifier 
 9   LOCK   Kieren    SGP    0.833   16   28   qualifier 
 10   ROGER   Constant    FRA    0.833   15   28   qualifier 
 11   FUJIKURA   Rui    JPN    0.833   13   26   qualifier 
 11   ORTS   Lucas    USA    0.833   13   26   qualifier 
 13   DING   Allan    USA    0.833   10   29   qualifier 
 14   SUGAWARA   Kohei    JPN    0.833   10   28   qualifier 
 15   ISHII   Kai    JPN    0.833   10   25   qualifier 
 16   GASSNER   Ethan    USA    0.833   8   25   qualifier 
 17   OLIVARES   Marcello    USA    0.800   11   23   qualifier 
 18   TAN   Lawrence Everett    PHI    0.800   10   22   qualifier 
 19   UENO   Yuto    JPN    0.667   14   28   qualifier 
 20   CHOI   Hyunmin    KOR    0.667   13   27   qualifier 
 21   DANIEL   Ashton    USA    0.667   8   27   qualifier 
 22   SEO   Yunsu    KOR    0.667   7   24   qualifier 
 23   RESEGOTTI   Matteo Claudio    ITA    0.667   6   26   qualifier 
 24   BIBARD   Tyvan    FRA    0.667   5   24   qualifier 
 24   TEOH   Richard    SGP    0.667   5   24   qualifier 
 26   RANADIVE   Rhishikesh    USA    0.667   5   22   qualifier 
 27   YEE   Maxwell    USA    0.667   3   24   qualifier 
 28   KIM   Taebeen    KOR    0.667   3   23   qualifier 
 29   LEE   Eunho    KOR    0.600   8   21   qualifier 
 30   DE ALMEIDA   Dominic    GBR    0.600   5   18   qualifier 
 31   TOMIDA   Yusaku    JPN    0.600   3   20   qualifier 
 32   ASHBY   Douglas    GBR    0.600   3   19   qualifier 
 33   LEVY   Jasper    USA    0.500   6   26   qualifier 
 34   PALLIER   Sebastian    GBR    0.500   5   23   qualifier 
 35   KAWAMURA   Kyota    JPN    0.500   4   21   qualifier 
 36   WANG   Brian    USA    0.500   2   23   qualifier 
 37   PARK   Jaeyeop    KOR    0.500   1   20   qualifier 
 38   LU   Kerry    USA    0.500   0   21   qualifier 
 39   ANATSKO   Denis    KAZ    0.500   -2   20   qualifier 
 40   JONES   Alexander    GBR    0.500   -3   19   qualifier 
 41   LIM   Jonathan Tzien Yih    SGP    0.400   -4   16   qualifier 
 42   KATHIRESAN   Bibish    IND    0.333   -2   20   qualifier 
 43   HEAD   Connor    GBR    0.333   -3   19   qualifier 
 44   LEE   Seungjun    KOR    0.333   -4   22   qualifier 
 45   TIO   Maximus Jun Hong    SGP    0.333   -4   19   qualifier 
 46   LIM   Matthew James Quan Rong    SGP    0.333   -5   20   qualifier 
 47   JOLLEY   Isaac    GBR    0.333   -7   19   qualifier 
 48   LAU   Shaun Xian Jin    MAS    0.333   -7   18   qualifier 
 49   CHEONG   Dexter Yi Sheng    MAS    0.333   -9   17   qualifier 
 50   JUDD   Mehta    CAM    0.333   -11   16   qualifier 
 51   GLADKOV   Pavel    KAZ    0.333   -12   12   qualifier 
 52   SUKHAM   Ningthouba    IND    0.200   -6   17   qualifier 
 53   MAMURZAYEV   Bakhram    KAZ    0.200   -14   8   qualifier 
 53   RUENSAI   Kaweewat    THA    0.200   -14   8   qualifier 
 55   VICEO   Jaime    PHI    0.167   -7   19   eliminated 
 56   WEATHERALD   Matthew    AUS    0.167   -16   10   eliminated 
 57   MERCADO   Jose Lorenzo    PHI    0.167   -17   11   eliminated 
 58   GOTAN   Natipong    THA    0.167   -18   11   eliminated 
 59   MONTINOLA   Trino    PHI    0.167   -18   10   eliminated 
 60   DEEJING   Ratchanavi    THA    0.000   -16   14   eliminated 
 61   POEMYINDEE   Itthiphon    THA    0.000   -18   12   eliminated 
 62   SUWANNASIT   Sanhanat    THA    0.000   -21   9   eliminated 
 63   AROON   Sirapat    THA    0.000   -21   4   eliminated 
 64   MOHAMAD JOHAN   Adam Tahir    MAS    0.000   -22   8   eliminated 
 64   TIRA   Sirapong    THA    0.000   -22   8   eliminated 
 66   GERSIRI   Woranipit    THA    0.000   -23   7   eliminated 
 66   PIDSAYA   Sarrathon    THA    0.000   -23   7   eliminated 
 68   SOMPAKDEE   Ruechuwin    THA    0.000   -25   5   eliminated 

 
Document engarde-escrime - 1/12/2018 22:24:57
This document is refreshed every 3 minutes, you can refresh it yourself more frequently