Coupe du Monde

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1 (177 fencers)

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   CERQUETTI   Dante Leonel    ARG    1.000   22   30   qualifier 
 1   ZHANG   Daniel    USA    1.000   22   30   qualifier 
 3   CHEN   James    USA    1.000   20   30   qualifier 
 3   EMMER   Chase    USA    1.000   20   30   qualifier 
 3   GRIFFIN   John    USA    1.000   20   30   qualifier 
 6   DI VEROLI   Damiano    ITA    1.000   19   30   qualifier 
 6   FAZEKAS   Arpad    SVK    1.000   19   30   qualifier 
 6   LI   Brandon    USA    1.000   19   30   qualifier 
 9   RHYS POLLITT   Rafael    GBR    1.000   16   25   qualifier 
 10   KAPPUS   Bastian    GER    1.000   15   25   qualifier 
 11   CHEN   Ziyuan    CHN    1.000   14   28   qualifier 
 12   MARTINI   Tommaso    ITA    1.000   12   25   qualifier 
 13   SZEMES   Gergo    HUN    0.833   20   29   qualifier 
 14   YU   Eric    USA    0.833   18   27   qualifier 
 15   LIAO   Jun Heng    USA    0.833   17   27   qualifier 
 16   LEUNG   Chin Yu    HKG    0.833   16   28   qualifier 
 17   LOUIE   Bryce    USA    0.833   15   29   qualifier 
 18   PODRALSKI   Adam    POL    0.833   15   28   qualifier 
 18   SOSNOV   David    GBR    0.833   15   28   qualifier 
 20   UNIYAL   Nils    SWE    0.833   13   28   qualifier 
 21   FRANZONI   Giuseppe    ITA    0.833   12   29   qualifier 
 21   WILLIAMS   David    GBR    0.833   12   29   qualifier 
 23   DE BELVAL   Paul Antoine    FRA    0.833   12   27   qualifier 
 24   JAKUBOWSKI   Adam    POL    0.833   12   26   qualifier 
 24   RIEGER   Laurenz    GER    0.833   12   26   qualifier 
 26   KARLSEN   Jonas Benjamin    DEN    0.833   11   28   qualifier 
 27   MORINI   Matteo    ITA    0.833   9   27   qualifier 
 28   GROETEKE   Sebastiano    GER    0.833   9   26   qualifier 
 29   XIAO   Enoch    USA    0.800   14   23   qualifier 
 30   ISOLANI   Gregorio    ITA    0.800   12   23   qualifier 
 31   IACOMONI   Matteo    ITA    0.800   12   21   qualifier 
 32   CHAGNON   Eliot    FRA    0.800   10   23   qualifier 
 33   LUTAR   Lucas    PER    0.800   9   23   qualifier 
 34   MORAIS   Paulo    BRA    0.800   5   21   qualifier 
 35   FAUL   Paul Luca    GER    0.800   4   23   qualifier 
 36   NDIAYE   Edriss    USA    0.800   4   21   qualifier 
 37   BAUDCHON   Florent    FRA    0.800   4   20   qualifier 
 38   CRIST   Numa    FRA    0.800   2   22   qualifier 
 39   BALINT   Almos    HUN    0.667   13   27   qualifier 
 39   KASI   Sanjay    USA    0.667   13   27   qualifier 
 41   CHENG   Tit Nam    HKG    0.667   12   27   qualifier 
 42   DE BELVAL   Jean-Baptiste    FRA    0.667   9   26   qualifier 
 42   LOMBARDI   Giulio    ITA    0.667   9   26   qualifier 
 42   SARMANY   Zoltan    SVK    0.667   9   26   qualifier 
 45   MIHALYI   Andor Istvan    HUN    0.667   9   25   qualifier 
 46   SPOLJAR   Borna    CRO    0.667   8   28   qualifier 
 47   KWIATKOWSKI   Mateusz    POL    0.667   8   24   qualifier 
 47   LAZARENKO   Ievgen    UKR    0.667   8   24   qualifier 
 49   JOEMRATI   Ashwan    NED    0.667   7   27   qualifier 
 50   FINSTERBUSH   Ori    ISR    0.667   7   26   qualifier 
 51   BRAVO   Sahel    ESP    0.667   7   24   qualifier 
 51   ROKHKIND   Eitan    ISR    0.667   7   24   qualifier 
 53   COLON LOPEZ   Cesar    PUR    0.667   7   23   qualifier 
 53   COOK   Jaimie    GBR    0.667   7   23   qualifier 
 55   NIJS   Mathieu    BEL    0.667   6   27   qualifier 
 55   SUSDORF   Guillaume    FRA    0.667   6   27   qualifier 
 57   GLASSON   Joseph    AUS    0.667   6   25   qualifier 
 57   TABAJDI   Zsombor    HUN    0.667   6   25   qualifier 
 59   KASKOW   Piotr    POL    0.667   6   23   qualifier 
 59   PACHOLCZYK   Szymon    POL    0.667   6   23   qualifier 
 61   KELLY   William    USA    0.667   5   25   qualifier 
 62   BESNAULT   Jean-Charles    FRA    0.667   5   21   qualifier 
 62   LINDNER   Ruben    GER    0.667   5   21   qualifier 
 64   BONATO   Jacopo    ITA    0.667   4   24   qualifier 
 65   LONSDALE   William    GBR    0.667   4   22   qualifier 
 66   ANANE   Anas    FRA    0.667   3   24   qualifier 
 67   DIAZ HIGUERAS   Luis    ESP    0.667   3   22   qualifier 
 68   BAGDANY   Albert    HUN    0.667   1   23   qualifier 
 69   NAWAR   Suhayl    NED    0.667   -1   22   qualifier 
 70   ZABALA   Juan    ESP    0.600   8   21   qualifier 
 71   HELMY-COCOYNACQ   Adrien    FRA    0.600   4   20   qualifier 
 72   GEUDVERT   Oscar    BEL    0.600   1   20   qualifier 
 72   LEMBERGER   Eitan    ISR    0.600   1   20   qualifier 
 74   GROSS   Roy    ISR    0.600   0   19   qualifier 
 75   PENMAN   Callum    GBR    0.600   -2   19   qualifier 
 76   RAIMONDI   Mattia    ITA    0.500   8   25   qualifier 
 77   DIESTELKAMP   Niklas    GER    0.500   4   23   qualifier 
 78   DONAGHUE   Joe    GBR    0.500   3   23   qualifier 
 79   ELIAZ   Adam    ISR    0.500   2   23   qualifier 
 79   FABINGER   Nils Alexander    GER    0.500   2   23   qualifier 
 81   SPAMPINATO   Francesco    ITA    0.500   1   25   qualifier 
 82   LIM   Julian    AUS    0.500   1   24   qualifier 
 83   PIOSIK   Dawid    POL    0.500   1   22   qualifier 
 84   STENBECK-SCHIAVO   Dario    GBR    0.500   1   20   qualifier 
 84   STRANGE   Oliver    GBR    0.500   1   20   qualifier 
 86   LIM   Li Leo    SGP    0.500   0   26   qualifier 
 87   PIRK   Akos    SVK    0.500   0   23   qualifier 
 88   FERNANDEZ HERNANDEZ   Alan    ESP    0.500   0   22   qualifier 
 88   HORVATH   Kean    HUN    0.500   0   22   qualifier 
 90   JARVIE   Lachlan    GBR    0.500   0   20   qualifier 
 90   PERESSINI TORREGROSA   Esteban    ESP    0.500   0   20   qualifier 
 92   PRADEL   Louis    FRA    0.500   0   19   qualifier 
 93   LANCARIC   Branislav    SVK    0.500   -1   22   qualifier 
 94   DOERFER   Laurenz    GER    0.500   -1   21   qualifier 
 95   HEGGE   Maurus    GER    0.500   -1   18   qualifier 
 96   GYORGY   Bendeguz    SVK    0.500   -2   24   qualifier 
 97   DIAZ ESCALONA   Mario    ESP    0.500   -2   21   qualifier 
 97   LISOVYI   Bohdan    UKR    0.500   -2   21   qualifier 
 97   SKORKA   Csongor    HUN    0.500   -2   21   qualifier 
 100   CEDERGREN   Axel    SWE    0.500   -3   21   qualifier 
 100   HUSSEIN   Khaled Aref    QAT    0.500   -3   21   qualifier 
 102   MALYNOVSKYI   Mykyta    UKR    0.500   -4   21   qualifier 
 103   PROSOLI   Lovro    CRO    0.500   -7   18   qualifier 
 104   CHOY   Lucas Brendan    HKG    0.400   2   20   qualifier 
 105   GARCIA MUR   Adria    ESP    0.400   2   19   qualifier 
 106   BODNAR   Myhailo    UKR    0.400   0   19   qualifier 
 107   PROSSOR   Woser    GBR    0.400   -2   19   qualifier 
 108   CORBERAND   Amaury    FRA    0.400   -2   18   qualifier 
 109   DAHAN   Yali Eliyahu    ISR    0.400   -2   17   qualifier 
 110   BUDAHAZY   Ambrus    HUN    0.400   -3   19   qualifier 
 111   ZANARDO   Andrea    ITA    0.400   -3   17   qualifier 
 112   MARCOS PERAL   Alvaro    ESP    0.400   -4   16   qualifier 
 113   LESKOVAC   Janko    CRO    0.400   -5   16   qualifier 
 114   KOKOROVETS   Oleh    UKR    0.400   -7   15   qualifier 
 115   SEMBACH   Philipp    GER    0.400   -7   14   qualifier 
 116   GINDA   Piotr    POL    0.333   0   22   qualifier 
 117   LIEBSCHER   David    GER    0.333   -1   22   qualifier 
 118   BROBERG   Marcus    SWE    0.333   -3   20   qualifier 
 118   KORZHOVOI   Maksym    UKR    0.333   -3   20   qualifier 
 120   PLASZCZEWSKI   Mikolaj    POL    0.333   -3   19   qualifier 
 121   HORN NIELSEN   Christopher    DEN    0.333   -3   18   qualifier 
 122   WALET   Koen    NED    0.333   -4   21   qualifier 
 122   ZSIGMOND   Daniel    HUN    0.333   -4   21   qualifier 
 124   ALJAABI   Shahab    UAE    0.333   -5   18   qualifier 
 124   KROCKEL   Emil    SWE    0.333   -5   18   qualifier 
 126   MENEZES   Duarte    POR    0.333   -6   19   qualifier 
 126   RAMIREZ LARENA   Alejandro    ESP    0.333   -6   19   qualifier 
 128   ARIZA   Isaac    PER    0.333   -6   18   qualifier 
 129   BENYUS   Attila    HUN    0.333   -6   16   qualifier 
 130   DE CRISTOFARO   Mattia    ITA    0.333   -8   16   qualifier 
 131   THORBEK   Julius Manz    DEN    0.333   -9   18   qualifier 
 132   KNOEPFFLER LOACIALES   Alexander Mathias    NCA    0.333   -9   17   qualifier 
 133   DURAND   Marc    FRA    0.333   -10   17   qualifier 
 134   PUIG TRINIDAD   Lluc    ESP    0.333   -13   15   qualifier 
 135   NAVARRO OLIVERA   Gaston Ariel    ESP    0.333   -14   14   qualifier 
 136   ALKAABI   Khalifa    UAE    0.333   -14   11   qualifier 
 137   LASIC   Vigo    CRO    0.200   -3   19   qualifier 
 138   BENYUS   Andras    HUN    0.200   -5   17   qualifier 
 138   HAVIV   Liam    ISR    0.200   -5   17   qualifier 
 140   MION   Lorenzo    BRA    0.200   -6   16   qualifier 
 141   PACHECO   Ricardo    BRA    0.200   -6   15   eliminated 
 142   ESPINOZA   Joaquin    PER    0.200   -8   16   eliminated 
 143   HOFFMANN   Nils    GER    0.200   -9   14   eliminated 
 144   HELLSTROM   Lukas    SWE    0.200   -11   13   eliminated 
 145   GUMA   Arnau    ESP    0.167   -8   17   eliminated 
 146   CHEONG   Dexter Yi Sheng    MAS    0.167   -10   19   eliminated 
 146   FERREIRO   German    ESP    0.167   -10   19   eliminated 
 148   TOMINO   Rafael    BRA    0.167   -10   15   eliminated 
 149   CZUCKERMANN   Niran    ISR    0.167   -11   18   eliminated 
 150   GASPERINI   Loic    BEL    0.167   -11   16   eliminated 
 151   KHALIFA   Abdalla    QAT    0.167   -12   13   eliminated 
 152   MAKK   Balazs    HUN    0.167   -13   13   eliminated 
 153   CANO ACEVEDO   Marcos    PUR    0.167   -14   15   eliminated 
 153   TSE   Ka Yu    HKG    0.167   -14   15   eliminated 
 155   KIM YUOM   San    ESP    0.167   -15   12   eliminated 
 156   AMRANI   Hatel Matthew    ISR    0.167   -16   12   eliminated 
 156   GONZALEZ   Kevin    SWE    0.167   -16   12   eliminated 
 158   IVANENKO   Alex    UKR    0.167   -16   9   eliminated 
 158   REGUEIRO RODRIGUEZ   Pablo    ESP    0.167   -16   9   eliminated 
 160   ASK   Henri    SWE    0.000   -12   18   eliminated 
 161   YEPIFANOV   Fedir    UKR    0.000   -13   12   eliminated 
 162   JONES   Maxwell    GBR    0.000   -14   16   eliminated 
 163   LEONARD   Alexandre    BEL    0.000   -16   9   eliminated 
 164   KANSA NEIRA ROMERO   Alexander    SWE    0.000   -17   13   eliminated 
 165   MAN   Koen    NED    0.000   -18   12   eliminated 
 166   ALMHEIRI   Mohamed    UAE    0.000   -18   7   eliminated 
 167   ALGHAFRI   Hamad    UAE    0.000   -19   11   eliminated 
 167   LAVALLEE   Damien    BEL    0.000   -19   11   eliminated 
 169   RODRIGO   Sergi    ESP    0.000   -21   9   eliminated 
 170   COLMENAR   Federico    ESP    0.000   -23   7   eliminated 
 170   HERGUETA GOMEZ   Leon    ESP    0.000   -23   7   eliminated 
 172   LOPEZ MULET   Imanol    ESP    0.000   -25   5   eliminated 
 172   NGUYEN   Thomas    AUS    0.000   -25   5   eliminated 
 174   GILABERT CASTEJON   Cayetano    ESP    0.000   -26   4   eliminated 
 175   MAUTNER   Daniel    AUS    0.000   -28   2   eliminated 
    JUDD   Mehta    CAM    dnf         DNF 
    KUCHTA   Leopold Marc    SVK    dnf         DNF 

 
Document engarde-service - 19/02/2022 13:00:07
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently