Grand Prix FIE WOMEN SABRE
"63° TROFEO LUXARDO"

  -  Engarde Smart

Ranking of poules, round No 1 (147 fencers)

 Rank   Name   First name   Country   Victory/match   Ind.   HS   Group 
 1   TAKASHIMA   Risa    JPN    1.000   23   30   qualifier 
 2   VONGSAVADY   Malina    FRA    1.000   22   30   qualifier 
 3   FU   Ying    CHN    1.000   17   30   qualifier 
 3   NAZLYMOV   Tatiana    USA    1.000   17   30   qualifier 
 3   VERANES MUSTELIER   Leidis Maris    CUB    1.000   17   30   qualifier 
 6   LANDI   Michela    ITA    1.000   15   30   qualifier 
 6   NOUTCHA   Sarah    FRA    1.000   15   30   qualifier 
 8   BOLSHAKOVA   Valeriya    AZE    1.000   14   25   qualifier 
 8   JEON   Hayoung    KOR    1.000   14   25   qualifier 
 10   PEREZ CUENCA   Celia    ESP    1.000   13   30   qualifier 
 11   NAVARRO   Araceli    ESP    0.833   18   29   qualifier 
 12   CLAPIER   Faustine    FRA    0.833   16   29   qualifier 
 12   MAXWELL   Caitlin    GBR    0.833   16   29   qualifier 
 14   SEO   Jiyeon    KOR    0.833   14   28   qualifier 
 15   FOX-GITOMER   Chloe    USA    0.833   13   29   qualifier 
 15   WAKITA   Jumi    JPN    0.833   13   29   qualifier 
 17   FUSETTI   Benedetta    ITA    0.833   13   26   qualifier 
 18   PASSARO   Eloisa    ITA    0.833   12   28   qualifier 
 19   GARGANO   Rebecca    ITA    0.833   11   29   qualifier 
 19   MARTIS   Sabina    ROU    0.833   11   29   qualifier 
 21   SKARBONKIEWICZ   Magda    USA    0.833   11   28   qualifier 
 22   JEON   Eunhye    KOR    0.833   10   27   qualifier 
 23   BATTISTON   Michela    ITA    0.833   10   26   qualifier 
 24   VECCHI   Irene    ITA    0.833   9   26   qualifier 
 25   MATUSZAK   Sylwia    POL    0.833   9   25   qualifier 
 26   KIM   Jeongmi    KOR    0.833   7   27   qualifier 
 27   PAGE   Gabriella    CAN    0.800   11   24   qualifier 
 28   MOUROUX   Mathilde    FRA    0.800   7   22   qualifier 
 29   LIN   Kesi    CHN    0.800   5   24   qualifier 
 30   KRUEGER   Lea    GER    0.800   4   23   qualifier 
 31   MATEI   Maria    ROU    0.800   4   21   qualifier 
 32   BALDINI   Benedetta    ITA    0.667   12   25   qualifier 
 33   BATTAI   Sugar Katinka    HUN    0.667   10   26   qualifier 
 33   GREENBAUM   Atara    USA    0.667   10   26   qualifier 
 35   YANG   Hengyu    CHN    0.667   9   28   qualifier 
 36   ARPINO   Giulia    ITA    0.667   9   27   qualifier 
 37   KOZACZUK   Malgorzata    POL    0.667   9   26   qualifier 
 38   HERNANDEZ   Elena    ESP    0.667   8   26   qualifier 
 39   BALZER   Sara    FRA    0.667   7   26   qualifier 
 40   RIFKISS   Margaux    FRA    0.667   7   25   qualifier 
 41   CHADALAVADA ANANDHA SUNDHARARAMAN   Bhavani Devi    IND    0.667   7   23   qualifier 
 42   BUNYATOVA   Sevil    AZE    0.667   6   28   qualifier 
 43   CIESLAR   Zuzanna    POL    0.667   6   25   qualifier 
 43   SANO   Yui    JPN    0.667   6   25   qualifier 
 45   EIFLER   Larissa    GER    0.667   6   23   qualifier 
 46   MUKAE   Ayaka    JPN    0.667   5   27   qualifier 
 47   KARIMOVA   Sabina    AZE    0.667   5   25   qualifier 
 47   NEUMANN   Sina    GER    0.667   5   25   qualifier 
 49   KEHLI   Zohra Nora    ALG    0.667   4   26   qualifier 
 49   SARYBAY   Aigerim    KAZ    0.667   4   26   qualifier 
 51   FUSETTI   Carlotta    ITA    0.667   4   23   qualifier 
 52   SULLIVAN   Siobhan    USA    0.667   3   25   qualifier 
 53   DI CARLO   Alessia    ITA    0.667   3   24   qualifier 
 54   AIME   Amalia    FRA    0.667   2   25   qualifier 
 54   BOUDIAF   Saoussen    ALG    0.667   2   25   qualifier 
 56   LEE   Alexandra    USA    0.667   1   21   qualifier 
 57   ROTILI   Claudia    ITA    0.600   8   23   qualifier 
 58   LASZLO   Luca    HUN    0.500   6   22   qualifier 
 59   KRAVATSKA   Olena    UKR    0.500   5   24   qualifier 
 60   PONICH   Marissa    CAN    0.500   4   26   qualifier 
 61   OZAKI   Seri    JPN    0.500   4   25   qualifier 
 62   MA   Yingjia    CHN    0.500   4   22   qualifier 
 63   ILIEVA   Yoana    BUL    0.500   4   21   qualifier 
 64   FONDI   Camilla    ITA    0.500   2   25   qualifier 
 65   CIARAGLIA   Sofia    ITA    0.500   2   24   qualifier 
 65   STEFANELLO   Lucia    ITA    0.500   2   24   qualifier 
 67   LEMBACH   Charlotte    FRA    0.500   2   21   qualifier 
 68   TOLEDO   Julieta    MEX    0.500   1   25   qualifier 
 69   KASPIAROVICH   Palina    AZE    0.500   1   24   qualifier 
 70   KIMURA   Marino    JPN    0.500   0   23   qualifier 
 70   LUCARINI   Lucia    ITA    0.500   0   23   qualifier 
 72   BAKASTOVA   Yuliia    UKR    0.500   0   21   qualifier 
 72   PREARO   Flaminia    ITA    0.500   0   21   qualifier 
 74   SUZANNE   Coline    FRA    0.500   -1   25   qualifier 
 75   KIM   Ha-Eun    KOR    0.500   -1   22   qualifier 
 76   CORTEYN   Jolien    BEL    0.500   -1   21   qualifier 
 77   VIALE   Mariella    ITA    0.500   -2   23   qualifier 
 78   JENKINS   Ryan    USA    0.500   -2   22   qualifier 
 78   POUPINET   Anne    FRA    0.500   -2   22   qualifier 
 80   LUTEA   Tania    ROU    0.500   -3   20   qualifier 
 81   CARELLA   Gaia Pia    ITA    0.500   -4   20   qualifier 
 81   FUNKE   Julika    GER    0.500   -4   20   qualifier 
 83   SASAKI   Haruna    JPN    0.500   -5   20   qualifier 
 84   PLIEGO   Paola    UZB    0.500   -5   19   qualifier 
 85   VENTURA   Maria    ESP    0.500   -6   18   qualifier 
 86   KATONA   Renata    HUN    0.400   0   19   qualifier 
 87   DOSPAY   Karina    KAZ    0.400   -1   21   qualifier 
 88   BUERKERT   Anna-Lena    GER    0.400   -1   19   qualifier 
 89   ANDALORO   Diletta    ITA    0.400   -2   17   qualifier 
 90   TARTAKOVSKY   Elizabeth    USA    0.400   -4   16   qualifier 
 91   VORONINA   Olena    UKR    0.333   1   22   qualifier 
 92   PEREZ MAURICE   Maria Belen    ARG    0.333   -1   22   qualifier 
 93   MORMILE   Chiara    ITA    0.333   -2   24   qualifier 
 94   JIJIEISHVILI   Lika    GEO    0.333   -2   23   qualifier 
 95   HONG   Haeun    KOR    0.333   -2   22   qualifier 
 95   IACOB   Felicia    ROU    0.333   -2   22   qualifier 
 95   SZUCS   Luca    HUN    0.333   -2   22   qualifier 
 98   GETTE   Elisabeth    GER    0.333   -3   24   qualifier 
 99   JOHNSON   Honor    USA    0.333   -3   21   qualifier 
 100   ZHUANG   Chenyi    CHN    0.333   -4   22   qualifier 
 101   BONDAR   Oleksandra    UKR    0.333   -4   21   qualifier 
 101   LINDER   Kara    USA    0.333   -4   21   qualifier 
 103   BALDO   Zoe Marie    CRO    0.333   -6   20   qualifier 
 104   KOBAYASHI   Kanae    JPN    0.333   -6   18   eliminated 
 104   PAIZI   Marina    GRE    0.333   -6   18   eliminated 
 106   KIM   Zoe    USA    0.333   -7   18   eliminated 
 106   MARCINIAK   Agata    POL    0.333   -7   18   eliminated 
 108   MPENOU   Klairi    GRE    0.333   -7   16   eliminated 
 109   GUO   Yiqi    CHN    0.333   -8   17   eliminated 
 109   SPICA   Manuela    ITA    0.333   -8   17   eliminated 
 111   BRIND'AMOUR   Pamela    CAN    0.333   -9   18   eliminated 
 112   THURGOOD   Madison    CAN    0.333   -9   17   eliminated 
 113   CORTEYN   Saartje    BEL    0.333   -9   16   eliminated 
 114   CHART   Maria    GBR    0.333   -10   16   eliminated 
 115   PAGANO FUSCO   Chiara    ITA    0.333   -11   15   eliminated 
 116   CHITU   Mihaela    ROU    0.333   -11   14   eliminated 
 117   HERBON   Felice    GER    0.333   -12   13   eliminated 
 118   GIRARDIN   Cyrielle    FRA    0.200   -4   17   eliminated 
 119   PAPAI   Viktoria Zoe    HUN    0.200   -13   10   eliminated 
 120   USNATDINOVA   Aysuliu    UZB    0.167   -5   20   eliminated 
 121   CHOI   Sebin    KOR    0.167   -8   18   eliminated 
 122   GALLARDO   Itziar    ESP    0.167   -9   18   eliminated 
 123   HARTMANN   Kora Jasmin    GER    0.167   -9   16   eliminated 
 124   HOLOVKINA   Sofia    UKR    0.167   -11   18   eliminated 
 125   BRAY   Jenna    GBR    0.167   -11   15   eliminated 
 126   WEBER   Christine    GER    0.167   -11   14   eliminated 
 127   DERKUM   Liska    GER    0.167   -13   16   eliminated 
 128   IACOB   Emma    ROU    0.167   -13   14   eliminated 
 129   PROCHENKO   Valeriia    UKR    0.167   -14   15   eliminated 
 130   DAVIS   Alexandra    GBR    0.167   -15   11   eliminated 
 131   CORBY   Jessica    GBR    0.167   -17   11   eliminated 
 132   DAYIBEKOVA   Zaynab    UZB    0.000   -12   13   eliminated 
 133   HANZLIKOVA   Klara    CZE    0.000   -14   11   eliminated 
 134   COLONNA   Margherita    ITA    0.000   -16   14   eliminated 
 135   KIKUCHI   Kokona    JPN    0.000   -16   9   eliminated 
 136   HUSEYNOVA   Zarifa    AZE    0.000   -17   13   eliminated 
 136   SCHILLINGER   Ylvi    GER    0.000   -17   13   eliminated 
 136   STRAUB   Fanny    GER    0.000   -17   13   eliminated 
 139   DAYKIN   Kate    GBR    0.000   -19   11   eliminated 
 140   ABRAM-MOORE   Bea    GBR    0.000   -20   10   eliminated 
 141   BUITENHUIS   Marleen    NED    0.000   -21   9   eliminated 
 141   ILIASZ   Dar'Ya    GEO    0.000   -21   9   eliminated 
 143   GASPARIN   Giulia    BRA    0.000   -22   8   eliminated 
 144   NGUYEN   Thi Hai Yen    AUS    0.000   -23   7   eliminated 
    LAISHRAM   Abi Devi    IND    dns         DNS 
    RODRIGUEZ   Shia    VEN    dns         DNS 
    TARICCO   Benedetta    ITA    dns         DNS 

 
Document engarde-service - 20/05/2022 15:21:11
This document is automatically refreshed, you can refresh it yourself more frequently